|
کدخبر: 151124

برخی از کیف کشان سرمربی و مربی هستند

سرمربی تیم فوتبال پیکان با انتقاد از صحبتهای برخی‌ها در کنفرانسهای خبری می‌گوید بعضی از مربیان چمدان ببر سرمربی هستند.

ورزش برخی از کیف کشان سرمربی و مربی هستند

مهدی تارتار درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پیکان اظهار کرد: در دیدار فولاد خوزستان و پیکان، عرض زمین مسابقه توسط فولادی‌ها حدود ۷ متر افزایش پیدا کرده بود که همین امر موجب اعتراض پیکانی‌ها شد و در نهایت با دخالت ناظر مسابقه، ابعاد زمین اصلاح شد و دوباره خط‌کشی صورت گرفت تا بازی با تاخیر آغاز شود.

تارتار درباره این اتفاق گفت: همگان دیدند که چه اتفاقی رخ داد. ما با این کار ۵۰ سال به عقب برگشتیم. در فوتبال امروزی از این جور کارها فقط باعث ننگ و آبروریزی است. شبکه‌های خارجی هم فوتبال ما را بررسی می‌کند و می‌بینند تا به حال چنین اتفاقی را ندیده بودیم این گونه کارها نشان دهنده قدرت تیم ما است دوستانی که از تاکتیک اوت دستی پیکان انتقاد می‌کند برای چه می‌ترسند؟ یک باتلاق بزرگ در کنار زمین درست کردند و ما مجبور شدیم پلاستیک روی آن بیاندازیم تا کفشهایمان به گل آلوده نشوند. نمی‌شد کنار خط برویم. به عنوان یک ایرانی واقعا نمی‌دانم چه بگویم و شرمنده هستم باشگاه فولاد باشگاهی بزرگ است و افتخارات زیادی دارد و در آسیا بازی کرده است. البته به آقای آذری باید تبریک گفت که به عنوان مدیرعامل باشگاه عذرخواهی کردند و شجاعت خود را نشان دادند. ما می‌دانستیم آقای آذری آنقدر شخصیت و کلاس کاری بالایی دارند که از چنین مسئله‌ای خبر ندارند. ما انتظار داشتیم آنهایی که چنین کاری کردند عذرخواهی کنند و از تاکیتک تیم مقابل ایراد نگیرند. اگر تاکتیک تیم ما ایراد دارد پس این کارها برای چیست؟

تارتار اضافه کرد: من به عنوان یک ایرانی از این اتفاق ناراحت هستم هر وقت وارد استادیوم می‌شوم با قدمهای خودم ورزشگاه را اندازه می‌گیرم. به محض این که نصف خط عرضی را اندازه گرفتم دیدم به صورت وحشتناکی زمین بزرگ شده است پس کمی دقت کردم و دیدم خط عرضی را پاک کردند و زمین را بزرگ کردند. اصلا این ایرادی ندارد آن باتلاقی که درست کردند برای چه بود؟ پلاستیکی کنار زمین قرار داده بودند که بازیکن ما نتواند دورخیز کند. بعد از این موضوع ما با ناظر بازی صحبت کردیم و گفتیم بازی در این زمین قانونی نیست ابعاد زمین به باشگاه‌ها ابلاغ شده است و محدوده استانداردی دارد. عرض زمین باید ۶۸ متر باشد اما عرض زمین فولاد بالای ۷۵ متر بود ما هم گفتیم با این شرایط بازی نمی‌کنیم که بعد همان موقع اقدام به اصلاح زمین کردند.

وی درباره این که فولادی‌ها گفته‌اند برای بازی‌های آسیایی چنین اقدامی انجام شده است گفت: این توجیه هم خنده دار است چطور مقابل تیمی که اوت پرتاب می‌کند چنین کاری کردند؟ چرا این موضوع را به سازمان لیگ اطلاع ندادند؟ آن پلاستیکهای کنار زمین چه بود؟ واقعا اوتهای ما اینقدر ترسناک است. واقعا نمی‌دانم چه حرفهایی را بپذیریم. ما از کمیته اخلاق و انضباطی انتظار داریم به این قضیه ورود کنند تا هر کسی هر کاری دوست دارد انجام ندهد. این فوتبال باید جوانمردانه باشد و نتیجه در زمین رقم بخورد.

سرمربی تیم پیکان در بخش دیگری از صحبتهایش به حضور برخی مربیان در کنفرانسهای خبری اشاره کرد و گفت: باید سیستمی را بگذارند که هر کسی نتواند به عنوان مربی به کنفرانس خبری برود و صحبت کند. برخی از این دوستان نقش چمدان ببر سرمربی را دارند. برخی هیچ بار فنی ندارند و در اصل چمدان سرمربی را جابه‌جا می‌کنند و بعد می‌آیند هر چه دوست دارند می‌گویند. صحبت کردن باید با حساب و کتاب باشد و یک نفر باید سواد صحبت کردن داشته باشد. هر کسی به کنفرانس می‌آید باید کلاس کنفرانس را حفظ کند نه این که آدم چیپی باشد و هر چه از دهانش خارج می‌شود را بگوید. زبان باید حرمت را حفظ کند. باید صداقت کلام داشته باشیم. کمیته اخلاق به خاطر نشر اکاذیب باید ورود کند. یک نفر بیاید در کنفرانس هر چه دوست دارد بگوید و کسی سوال نکند آیا او درست صحبت کرده است یا خیر؟ آیا آن فرد شخصیت حضور در کنفرانس را داشته است؟ ما هم این موضوع را قطع پیگیری می‌کنیم تا هر کسی به کنفرانس نیاید و هر چه دوست دارد نگوید. کنفرانس خبری حرمت دارد. کنفرانسهای خبری را کنار هم بگذارید متوجه می‌شوید چه کسانی همان چمدان ببر هستند.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر