|
کدخبر: 123259

ضرر ۱۴ میلیارد دلاری کرونا به فوتبال

فدراسیون فوتبال فیفا اعلام کرد: کرونا باعث ضرر ۱۴ میلیارد دلاری فوتبال در امسال میلادی شده است.

یک مقام برجسته در فیفا اعلام کرد بیماری همه گیر COVID-۱۹ تقریبا ۱۴ میلیارد دلار برای فوتبال باشگاهی در سراسر جهان ضرر داشته است.

اولی رن، رئیس کمیته‌ای از طرف فیفا که برای مقابله با اثرات همه گیری تشکیل شده است، گفت: رقم ۱۴ میلیارد دلار براساس سناریوی فعلی است، جایی که فوتبال پس از سه ماه وقفه در اوایل امسال به آرامی شروع به کار می‌کند اما اگر همه گیری ادامه یابد این ضرر هم بیشتر می‌شود.

رن، کمیسر سابق اتحادیه اروپا و اکنون رئیس بانک فنلاند، به رویترز گفت: فوتبال توسط ویروس کرونا خیلی ضرر کرده است. بسیاری از باشگاه‌های حرفه‌ای با مشکلات بسیار جدی روبه‌رو بوده است. من همچنین بسیار نگران آکادمی‌های جوانان و باشگاه‌های دسته پایین هستم. همچنین فوتبال در امریکای جنوبی به ویژه آسیب دیده است، در حالی که وضعیت افریقا و آسیا نیز نگران‌کننده هستند.

او در ادامه گفت: این یک خطر واقعی است که کار خوبی که برای توسعه فوتبال در آسیا و افریقا انجام شده است را از بین می‌برد، بنابراین ما می‌خواهیم شدت ضربه را کمتر کنیم و توسعه انجام شده را حفظ کنیم.

فیفا ۱.۵ میلیارد دلار برای کمک به مقابله با اثرات بیماری همه گیر اختصاص داده است و رن گفت که ۱۵۰ اتحادیه از ۲۱۱ انجمن عضو تاکنون درخواست کمک مالی کرده‌اند.

وی گفت: مسئله مهم این است که آیا واکسنی تولید می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد یا خیر و اینکه ما از روش‌های پزشکی و سایر روش‌ها برای مهار کلی همه گیری برخوردار هستیم یا خیر. ما نمی‌توانیم تحولات را رد کنیم و اگر یک بیماری همه گیر سال آینده به صورت شدید ادامه یابد شرایط فوتبال هم عوض می‌شود. حالا ما بر اساس سناریوی فعلی کار می‌کنیم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر