|
کدخبر: 173691

در جلسه معرفی مدیرعامل جدید سایت زنجان مطرح شد:

ایجاد تغییرات بنیادین در نمایشگاه زنجان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی استان زنجان (کاسپین) با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، ریاست سازمان صمت، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان و اعضای هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی زنجان معرفی شد.

محمدرضا آبی پور با اشاره به اهمیت رونق کسب و کارهای تخصصی در استان زنجان با محوریت صنعت نمایشگاهی اظهار کرد: برنامه ریزی در راستای رونق تولید و جهش اقتصادی ظرفیت های بالقوه ای برای اشتغالزایی هدفمند و موثر در استان فراهم می کند که می توان با اقدامات و رویکرد پشتیبانی و حمایت از صنایع و کسب و کارهای تخصصی در حوزه صنعت نمایشگاهی، گام های جدی برداشت.

وی با اشاره به حفظ چرخه تولید در راستای اشتغالزایی و رونق تجارت در عرصه داخلی و بین المللی برای استان زنجان تصریح کرد: در تمامی مراکز استانی اقدامات ویژه ای برای احیای تولید و تجارت پیش بینی شده که اکنون نیز در حال انجام است. در این راستا برگزاری نمایشگاه های تخصصی که مفغول مانده می تواند با رویکرد سلامت محور و رعایت پروتکل های بهداشتی، نظارت دقیق و مستمر، قطعا راه را برای حفظ منابع تولیدی، اقتصادی و ارتقاء جایگاه استان در تحقق شعار سال مبنی بر " تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها " میسر کند.

معارفه-مدیرعامل-سایت-جدید-زنجان

در ادامه، مدیرعامل جدید شرکت نمایشگاه های بین المللی استان زنجان (کاسپین) نیز با اعلام ایجاد تغییرات بنیادین در برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان افزود: براساس رویکرد اتخاذ شده در تقویم نمایشگاه سال جاری، تنها برگزاری نمایشگاه های تخصصی در دستور کار قرار گرفته است و در هر دوره نمایشگاهی صرفا یک رویداد با دعوت نامه و رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی، ستاد کرونا، نیروی انتظامی، سازمان جمعیت هلال احمر و ارائه ماسک و تب سنجی و نیز استفاده از نرم افزار ماسک برگزار خواهد شد.

سید رضا قندیلی با اشاره به اینکه شرایط جدیدی را برای بازدید کنندگان تخصصی فراهم کرده ایم و برای نخستین بار رویداد تخصصی دستاوردهای مقابله با کرونا در استان زنجان را طراحی و پیش بینی کرده ایم ادامه داد: مراکز نمایشگاهی پیشرو در کشور از جمله استان زنجان که رتبه یک نمایشگاهی را در کنار سایر استانها دارد، با تقویت مسئولیت اجتماعی و توسعه همکاری‌های گسترده خود می توانند در مدیریت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان زنجان نقش موثر ایفا کنند و الگویی برای سایر کسب و کارها باشند، چرا که این ظرفیت ویژه درصورتیکه بتواند به درستی مورد بهره برداری قرار گیرد، مردم فرهیخته و متخصصین زنجان نیز می‌توانند از آن بهره مند شوند.

وی در ادامه با طرح اهمیت موضوع نقش صنعت نمایشگاهی در پویایی اشتغالزایی، به پیاده سازی دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت ویژه مراکز نمایشگاهی کشور در استان زنجان اشاره و اظهار کرد: براساس بررسی‌ها و برآوردهای صورت گرفته، هم‌اکنون یک‌هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم و بیش از ۲۸۰ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم توسط صنعت نمایشگاهی در کشور ایجاد شده است که در کنار آن اگر به محتوای برگزاری نمایشگاه های تخصصی بپردازیم، بطور قطع بیش از چند ده هزار شغل بطور مستقیم به واسطه برگزاری نمایشگاه ها در سطح کشور به بخش تولید و صنعت اضافه خواهد شد و چنین ظرفیتی در هیچ بخشی از چرخه تولید و تجارت تضمین کننده اشتغالزایی وجود ندارد لذا نباید از آن چشم پوشی کرد.

 گفتنی است، مدیرعامل جدید شرکت نمایشگاه های بین المللی استان زنجان، در سوابق خود تجربه فعالیت در مراکز نمایشگاهی استان‌های خراسان، گلستان، تهران و همچنین برگزاری نمایشگاه های تخصصی داخلی و خارجی، فعالیت و حضور در برپایی نمایشگاه های اختصاصی ایران در کشورهای عمان، افغانستان، عراق، ترکمنستان، ترکیه و... را دارد.

منبع: روابط عمومی استانداری زنجان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...