|
کدخبر: 112860

برگزاری نمایشگاه در تهران ممنوع شد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهارکرد: برگزاری هرگونه نمایشگاه و تجمع در تهران ممنوع است، این موضوع هم از طرف ستاد ملی کرونا اعلام شده و هم مصوبه ستاد کرونای کلانشهر تهران است.

نمایشگاه برگزاری نمایشگاه در تهران ممنوع شد

دکتر علیرضا زالی بیان کرد: با توجه به تمدید محدودیت اعمال شده در تهران، برگزاری هرگونه مجامع عمومی، تجمعات و نمایشگاه در تهران ممنوع است.

وی تاکید کرد: مجوزی از ستاد کرونای تهران در رابطه با برگزاری نمایشگاه صادر نشده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی هیچگونه مجوزی برای برگزاری نمایشگاه صادر نشده و برپایی این نمایشگاه در شرایط فعلی، پرمخاطره تلقی می‌شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران با اشاره به این که بار کاری قابل توجه و مضاعفی برای انتقال بیماران مبتلابه کرونا بر دوش کادر بهداشت و درمان است، گفت: طبیعتا ورود ۶۸۴ بیمار جدید تنها در ۲۴ ساعت به بیمارستان‌های تهران عدد قابل توجهی است که می‌تواند بر تاب آوری نیروی انسانی و ظرفیت‌های درمانی تاثیرگذار باشد.

وی ضمن تشریح وضعیت شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا در ۲۴ ساعتی که گذشت اظهار کرد: تعداد ۶۸۴ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ویژه تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند.

وی با اشاره به بستری ۱۲۴ کرونایی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های شهرتهران افزود: سهم بیماران جدیدی که در بخش‌های ویژه بستری شدند بالغ بر ۱۷ درصد است، به این معنی که ۱۷ درصد بیماران کرونایی در روزی که گذشت با حال عمومی وخیم در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران با تاکید بر افزایش مراجعان مبتلا و یا مشکوک به کرونا به بخش‌های سرپایی بهداشت یادآور شد: معدل بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ که به بخش‌های سرپایی حوزه بهداشت و درمان مراجعه کرده‌اند نیز به ۶،۲ دهم درصد می‌رسد.

به گفته زالی مجموعا ۹ درصد بیمارانی که به صورت سرپایی به بخش‌های بهداشت و درمان بیمارستان‌های تهران مراجعه می‌کنند نیاز به بستری شدن دارند. وی ادامه داد: مجموع بیماران بهبود یافته کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته نیز بالغ بر ۶۴۰ بیمار است که اگر چنانچه این عدد با میزان ورودی‌ها مقایسه شود بازهم کماکان میزان ورودی‌ها از ترخیص‌ها بالاتر است.

وی با اشاره به این که بار کاری قابل توجه و مضاعفی برای انتقال بیماران مبتلابه کرونا بر دوش کادر بهداشت و درمان است گفت: طبیعتا ورود ۶۸۰ بیمار جدید تنها در ۲۴ ساعت به بیمارستان‌ها عدد قابل توجهی است که می‌تواند در تاب آوری نیروی انسانی و ظرفیت‌های درمانی تاثیرگذار باشد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران خاطرنشان کرد: بنظر می‌رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخش‌های بهداشتی رو به افزایش است که این مهم می‌تواند از بار کاری حوزه درمانی بکاهد چرا که این افراد غالبا با علائم خفیفی از بیماری که نیاز به بستری ندارد در این مراکز توصیه و درمان‌های لازم را به صورت سرپایی دریافت می‌کنند.

زالی در بخش دیگری با بیان این که با هماهنگی سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح بخشی از مشمولان خدمت سربازی و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و P.hdپزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی می‌توانند در مراکز درمانی و بهداشتی این دانشگاه خدمات ویژه‌ای ارائه دهند از ارائه پیشنهاد استفاده از این ظرفیت ویژه به وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

 

منبع: ایرنا
  • ناشناس ارسالی در

    سری به نمایشگاه تهران بزنید باز است

ارسال نظر