|
کدخبر: 330600

شاه ماهی آفریقایی در راه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس در حال مذاکره با یک بازیکن الجزایری برای تقویت خط حمله خود است. گاریدو قصد دارد خط آتش خود را با جذب مهره های باکیفیت تقویت کند و ترجیحش جذب بازیکن خارجی است. چندین گزینه روی میز رضا درویش قرار گرفته اما ظاهرا گزینه اصلی برای این منظور بازیکن کهنه کار الجزایری است.

فوتبال شاه ماهی آفریقایی در راه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس هنوز در فرصت جذب بازیکنان مورد نظر خود در پنجره تابستانی موفق نبوده است. با وجود جدایی ستاره‌هایش، این باشگاه به دلیل تفاوت بالای پیشنهادهای مالی با تیم‌های رقیب، نتوانسته به نتایج مطلوبی در جذب بازیکنان نزدیک شود.

یکی از گزینه‌هایی که پرسپولیس طی روزهای اخیر باب مذاکره با وی را باز کرده یک مهاجم الجزایری به نام محمد بن‌یتو است. سرخپوشان این مهاجم با سن و سال بالا را مدنظر قرار داده‌اند و مذاکرات با وی را آغاز کرده‌اند.

بن‌یتو که ۳۵ سال سن دارد سابقه بازی در تیم‌های چندان مطرحی را نداشته و در باشگاه‌های الفجیره امارات، الوکره قطر و الشباب عربستان توپ زده است.

بن‌یتو فصل قبل ۱۶ گل زده که ۷ گل از روی نقطه پنالتی بوده است. طبق تحلیل‌های وب سایت ترانسفر مارکت ارزش این بازیکن مسن تقریباً ۳۵۰ هزار یورو است.

بن-یتو

فروش ستاره پرسپولیس قطعی شد

هر روز به تعداد مشتریان قطری عبدالکریم حسن ستاره پرسپولیس اضافه می‌شود و مدیران این باشگاه در نظر دارند تا بتوانند از این طریق درآمدزایی کنند.

باشگاه پرسپولیس قصد ندارد فرصت به‌دست آمده برای فروش عبدالکریم به تیم‌های قطری را به‌راحتی از دست بدهد. مخصوصا اینکه هر روز یک مشتری جدید از قطر برای خرید او پیدا می‌شود.

به اساس نوشته فرهیختگان فروش حسن عبدالکریم از چند لحاظ می‌تواند به سود پرسپولیس باشد؛ اول اینکه فروش دومیلیون دلاری او می‌تواند همین مبلغ سقف بودجه باشگاه پرسپولیس را بالا ببرد. مورد دیگر اینکه این باشگاه با درآمد حاصله از فروش یک بازیکنش می‌تواند چند بازیکن خارجی دیگر در پست‌های مختلف به خدمت بگیرد.

مساله دیگر اینکه باشگاه‌های قطری غیر از پیشنهادهای مالی خوبی که به پرسپولیس می‌دهند درکنار آن چند آپشن هم ارائه می‌دهند، به‌طور مثال استفاده رایگان از کمپ‌های مدرن آنها و همچنین پروازهای اختصاصی.آپشن‌هایی که خیلی به کار پرسپولیس در تعطیلات لیگ خواهد آمد.

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد باشگاه پرسپولیس در صورت پیدا کردن اولین بازیکن خوب برای جانشینی حسن او را با بالاترین قیمت ممکن به تیم‌های قطری ترانسفر خواهد کرد.

گاریدو-پرسپولیس

گاریدو مطمئناً از ایرانی‌ها بهتر است

پیشکسوت پرسپولیس گفت: با توجه به سطح دانش و آگاهی مربیان ایرانی قطعاً آقای گاریدو بهتر از بقیه می‌تواند برای پرسپولیس اتفاقات خوب را رقم بزند.

رحیم یوسفی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره تغییرات به وجود آمده در کادر فنی و حضور سرمربی اسپانیایی اظهار داشت: الان تقریباً تمام مربیان ایران مشخص شده‌اند و می‌دانیم که چه کسانی چطور و به چه ترتیب در تیم‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند. در واقع همه امتحان شان را پس داده اند. چند نفری هستند مثل آقای یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی که بهتر نتیجه گرفته اند ولی تکلیف بقیه روشن است. در صورتی که می‌بینیم مربیان خارجی با علم روز مثل همین اوسمار که فصل قبل در پرسپولیس کار می‌کرد توانایی‌های بیشتری دارند.

وی افزود: قطعاً سرمربی اسپانیایی با انگیزه و امیدواری‌های زیادی هدایت تیم پرسپولیس را در دست گرفته و می‌خواهد اتفاقات خوب را با این تیم برای خودش رقم بزند. در صحبت‌هایش شنیدم که گفته بود تقریباً اکثر بازیکنان پرسپولیس را می‌شناسد که این خیلی خوب است. مهم این است که زودتر تمرینات را شروع کنیم تا او بتواند بیشتر با تیم اخت بشود و هماهنگی بین بازیکنان را به وجود بیاورد.

علیرضا-بیرانوند1

بازیکن قدیمی پرسپولیس همچنین درباره موضوع علیرضا بیرانوند و آمد و رفتی که ظرف یک سال گذشته انجام داده تاکید کرد: متاسفانه آقای بیرانوند ثابت کرد که در حد و اندازه‌های بودن در تیم پرسپولیس نیست. بعضی‌ها ذاتاً غنی و ثروتمند هستند و بعضی‌ها وقتی به پول و زندگی مرفه می‌رسند خودشان را گم می‌کنند. آقای بیرانوند ما که دیگر می‌دانیم از کجا آمده‌ای و به حالا به کجا رسیده‌ای. چرا می‌آیی در شرایطی که مردم با ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان حقوق دارند زندگی‌شان را به سختی می‌گذرانند با این همه ثروت می‌گویی من پول ندارم.

یوسفی اضافه کرد: کسی که می‌رود در استخر و دریا عکس خانوادگی می‌گذارد و زندگی خصوصی‌اش را مقابل چشم دیگران قرار می‌دهد نمی‌تواند ادعا کند که زندگی سختی دارد. امیدوارم بدانی که کجا آمده بودی و حالا چه تیمی را از دست دادی. آقای بیرانوند چشمت به پول خورده خودت را گم کردی؟ یادت رفته قبل از رسیدن به این ثروت و شهرت چه کارهایی انجام می دادی؟ الان همان افراد در همان مشاغل سخت چشم شان به توست و دل خوشی شان به تیم پرسپولیس! بعد این مدلی حق عاشقی شان را کف دستشان می گذاری؟

بازیکن قدیمی پرسپولیس همچنین تاکید کرد: با بی‌حرمتی که به بازیکنان پیشکسوت پرسپولیس انجام دادی آن یک مقدار احتمالی که هواداران می‌توانستند شما را در تیم بپذیرند هم از بین رفت. کسی که به خاطر پول اینقدر با روح و روان هواداران بازی می‌کند همان بهتر که در پرسپولیس نباشد. خودش بهتر از هر کسی می‌داند که اگر در این تیم نباشد بیرون از اینجا از نظرها محو می‌شود و دیگر کسی او را به یاد نخواهد آورد. به هر جایی هم که رسیده از پرسپولیس رسیده بنابراین باید قدر جایی که بوده را بداند.

وی در پایان اضافه کرد: امیدوارم تمرینات هرچه زودتر شروع بشود و با یک اردو و بدنسازی خوب تیم آماده ورود به مسابقات لیگ برتر شود. هر بازیکن دیگری هم که می‌خواهد برود نباید جلوی او را گرفت. پرسپولیس جایی نیست که منت بازیکنان را بکشند بلکه بازیکنان هستند که باید منت پرسپولیس را بکشند تا بتوانند پیراهن این تیم را به تنشان کنند. شک ندارم که فصل آینده هم پرسپولیس می‌تواند با قدرت قهرمان شود.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها