|
کدخبر: 127754

کدام معلمان منتظر پاداش مالی باشند؟

در حالیکه پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته در برخی استانها پرداخت شده؛ بازنشستگان فرهنگی از انتظار برای دریافت این معوقات تا پایان ماه جاری خبر می‌دهند.

فرهنگ کدام معلمان منتظر پاداش مالی باشند؟

در تیرماه، وزیر آموزش و پرورش از تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که در سال ۹۸ بازنشست شده اند، قبل از پایان مهرماه خبر داد.

حالا جمعی از معلمان بازنشسته که هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته اند؛ می‌گویند: انتظار داریم در روزهای باقیمانده تا پایان مهر، پاداش پایان خدمت همه فرهنگیان بازنشسته پرداخت شود.

این فرهنگیان با بیان اینکه در ماه‌های اخیر، ارزش پول و سرمایه‌های ریالی به شدت پایین آمده و دلار به ۳۰ هزار تومان رسیده؛ می‌گویند: اگر معوقات ما را در همان اسفند سال قبل یا فروردین و اردیبهشت امسال می‌دانند، قدرت خرید این معوقات بسیار بیشتر از امروز بود؛ در شرایطی که تورم هر روز بیشتر می‌شود و ارزش پول پایین می‌آید، تاخیر در پرداخت معوقات مزدی و پاداش پایان خدمت بازنشستگان، آسیب بسیار به معیشت خانواده‌های بازنشسته می‌زند؛ تنها چشم امید یک بازنشسته به پاداش پایان خدمت است که با آن بتواند چیزی بخرد یا کسب و کاری در دوران بازنشستگی آغاز کند؛ این تاخیرها برای بازنشستگان بسیار مضر است.

این در حالیست که در روزهای اخیر، در برخی از استانها، پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته پرداخت شده است؛ در روزهای پایانی شهریور، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش فارس از پرداخت پاداش پایان خدمت بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ بازنشسته فرهنگی و مرخصی ذخیره آنها به صورت یکجا و با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان خبر داد.

در همان روزها، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی ۶۲۷ فرهنگی این استان با اعتبار۸۷۰ میلیارد ریال تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

 

 

 

منبع: روزپلاس
 • محمد ارسالی در

  دولت روحانی ذره ای به فکر معیشت معلمان بازنشسته نبوده و نیست و نخواهد بود

 • ناشناس ارسالی در

  سلام واقعا ارزش پولی که داده اند اخرشهریور اصلا دراین وضعیت هیچ ارزش مالی برای بازنشسته ندارد . واقعا ظلم به بازنشسته شده
  ضمنا کسی که دربانک سرمایه بود ازسال 83 حقش چه می شود .هرچه حق فرهنگی بود خوردند وبردند ته دیگ سیاه بدرد نخور بهشون دادن اونم بعد یکسال.حق الناس

 • ابوالفضل ارسالی در

  خددددددددددددددددددددماتی چچچچچچچچچچشد

ارسال نظر