|
کدخبر: 126442

توضیحات وزیر راه درباره تحویل واحدهای مسکن ملی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کسی حق تعلل در اجرای مسکن ملی را ندارد، گفت: شهرداری‌ها موظفند هرچه سریعتر نسبت به صدور پروانه ساخت واحدهای مسکن ملی اقدام کنند تا عملیات اجرایی در همه استان‌ها آغاز شود.

راه و مسکن توضیحات وزیر راه درباره تحویل واحدهای مسکن ملی

«محمد اسلامی» در جلسه پیگیری اجرای طرح اقدام ملی مسکن که با حضور مدیران کل و معاونان استان‌ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به استفاده از بهترین و کارآمدترین کارشناسان مسکن در پیشبرد مقدمات اجرای این طرح، اظهارکرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن هیچ کس حق تعلل ندارد و برخی کم کاری‌ها در این زمینه پذیرفته نیست.

 اسلامی با تأکید بر استفاده از مشاوران زبده در طراحی واحدهای طرح مسکن ملی، افزود: به دلیل استفاده بهتر از فصل کاری، استان‌های سردسیر عملیات اجرایی اقدام ملی مسکن را آغاز کنند.

وی به ظرفیت‌های بسیار خوب و ارزنده موجود همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت توسعه مسکن، بنیاد مستضعفان و نیروهای مسلح نیز اشاره کرد و افزود: لازم است در اجرای طرح اقدام ملی مسکن از این ظرفیت‌های مهم استفاده شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شهرداری‌ها نیز موظفند هرچه سریعتر نسبت به صدور پیش پروانه واحدها اقدام کنندتا عملیات اجرایی در استان‌ها آغاز شود.

اسلامی همچنین گفت: کارشناسان استان‌ها اراضی تخصیص شده را با لیست متقاضیان در سامانه لینک، بارگزاری کنند.

وزیر راه و شهرسازی هفته پیش خبر داد که واحدهای مسکن ملی آماده و قابل افتتاح است و مراسم افتتاح بعد از تحویل و با پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

اکنون بیش از ۵ هزار واحد مسکن ملی در حال آماده‌سازی برای افتتاح است و ۴۵ هزار متقاضی مسکن ملی نزد شعب بانک‌ها پول واریز کرده‌اند و ۷۰ هزار نفر هم در بانک افتتاح حساب انجام دادند و تاکنون ۴۶۰ هزار خانواده متقاضی شناسایی و تایید شده‌اند که مراحل پایانی برای تشکیل پرونده را انجام می‌دهند. قرار است ٤٠٠ هزار واحد مسکن ملی تا سال آینده ساخته و به متقاضیان تحویل داده شود.

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر