|
کدخبر: 145622

طراحی و پیاده سازی سیستم نوین تضمین کیفیت «تارا»

معاون کیفیت ساپکو از طراحی و پیاده‌سازی سیستم نوین تضمین کیفیت تامین‌کنندگان در داخلی‌سازی قطعات خودروی تارا موسوم به +SQA خبر داد.

خودرو طراحی و پیاده سازی سیستم نوین تضمین کیفیت «تارا»

علی اصغر کمالی با بیان این مطلب، کارایی و اثربخشی سیستم +SQA را در مقایسه با سیستم‌های قبلی قابل توجه دانست و افزود: تعیین اهداف کیفی در مرحله عقد قرارداد، واگذاری مسوولیت کامل تضمین کیفیت قطعات خودروی تارا به تامین‌کنندگان و همچنین اصرار به تحقق سطوح کیفی تعریف شده در هر کدام از فازهای تکوین از مهم‌ترین ویژگی این سیستم است.

وی ضمن اشاره به استقبال خودروسازان از اجرای این سیستم یادآور شد: درحال‌حاضر نه تنها سیستم +SQA برای صحه‌گذاری کیفی بیش از ۸۰۰ قطعه و مجموعه خودروی تارا پیاده شده، بلکه تضمین کیفیت قطعات فاز تکوین سایر پروژه‌های خودرویی نیز با سیستم مذکور انجام می‌شود.

کمالی با بیان این‌که در سیستم +SQA الزامات بین‌المللی طرح ریزی کیفیت محصول رعایت شده، پیش‌بینی کرد، در ارتباط با الزامات داخلی کشورهای هدف صادرات، مشکلی از لحاظ پذیرش و صحه‌گذاری قطعات خودروی تارا به‌وجود نخواهد آمد.

معاون کیفیت ساپکو، سیستم +SQA را روشی برای مدیریت هدف‌گذاری‌های کیفی تکوین قطعات بین خودروساز و تامین‌کنندگان برشمرد و خاطرنشان کرد: فازهای این سیستم منطبق با مراحل تکوین خودرو و تکمیل‌کننده الزامات IATF تامین‌کنندگان است.

وی الزامات سیستم +SQA را شامل سه مرحله کلی انتخاب تامین کننده، توسعه محصول و فرآیند و تولید انبوه دانست و اضافه کرد: مرحله توسعه محصول و فرآیند، خود از پنج هدف‌گذاری کیفی جداگانه تشکیل شده است.

همچنین، در این مرحله ۲۵ مدرک سیستمی مانند اهداف کیفی و تعهدات تامین کننده، مدیریت تامین‌کنندگان فرعی، برنامه‌ریزی مدیریت ریسک، برنامه رفع عیوب، برنامه توسعه و صنعتی سازی، مشخصات فنی و تست‌ها و معیارهای پذیرش قطعات، نقشه‌ها و لیست اجزای محصول، مشخصات فنی و عملکردی محصول، تجزیه و تحلیل ریسک‌های بالقوه و اثرات آن در طراحی قطعات مورد نیاز شبکه خدمات پس از فروش، عیب یابی و تحلیل عیوب قطعات برگشتی از شبکه مذکور تکمیل و مستندسازی می‌شود، به‌طوریکه در صورت عدم تکمیل مدارک هر فاز امکان ورود به مرحله بعدی وجود ندارد.

معاون کیفیت ساپکو تحقق بیش از ۹۰ درصدی اهداف سیستم +SQA را در شناسایی به‌موقع ریسک‌های کیفی و مدیریت آنها، کاهش عیوب قطعات و مجموعه‌ها در فاز تکوین و ایجاد سیستم دقیق و منظم بین تامین کننده، ساپکو و خودروساز از مزایای اجرای این سیستم برشمرد و تاکید کرد: این سیستم قادر خواهد بود تا کیفیت قطعات و مجموعه‌های خودرو را بیش از پیش تضمین کند.

منبع: ایکوپرس

ارسال نظر