|
کدخبر: 133580

منتظر کاهش قیمت خودروسازان باشیم؟

دبیر انجمن خودروسازان گفت: با کاهش قیمت ارز هزینه‌های تولید هم کاهش یافته و خودروساز ابتدا از زیان خارج شده و شاید به سود حداقلی دست پیدا کنند، اما این امر به معنی تغییر در قیمت کارخانه خودروها نیست.

خودرو منتظر کاهش قیمت خودروسازان باشیم؟

احمد نعمت بخش با اشاره به اینکه درحال‌حاضر خودروسازان همچنان با زیان تولید می‌کنند، افزود: به عنوان نمونه در ۶ ماهه امسال ایران خودرو حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان زیان داده است که این موضوع نشان از پایین بودن قیمت‌های فروش دستوری نسبت به قیمت‌های تمام شده خودروها است.

وی گفت: قیمت‌های دستوری باعث شد تا محصولات ما متناسب با قیمت تمام شده قیمت‌گذاری نشوند.

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به اینکه آیا با کاهش قیمت ارز تغییری در قیمت تمام شده خودروها ایجاد و محصولات به سمت ارزانی خواهند رفت یا خیر؟ تصریح کرد: با کاهش قیمت ارز به التبع هزینه‌های تولید هم کاهش یافته و خودروساز ابتدا از زیان خارج شده و شاید به سود حداقلی دست پیدا کنند، اما این امر به معنی تغییر در قیمت کارخانه خودروها نیست.

نعمت بخش با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد با کاهش قیمت ارز عرضه خودرو در بازار افزایش یافته و همین امر شکاف قیمتی کارخانه تا بازار را کاهش دهد، افزود: بسیاری از مردم برای سود بیشتر به خرید خودرو اقدام کرده بودند که با شرایط فعلی و کاهش قیمت‌ها در بازار مجبور به فروش خودروهای خود هستند و همین عرضه بیشتر باعث کاهش قیمت خودرو در بازار می‌شود.

 

منبع: تسنیم
  • ن ارسالی در

    خدا لعنتت کنه که خون مردم ومیمکید

  • ناشناس ارسالی در

    تو که از خداته پایین نیاد از صورتت معلوم ه ادم کثیف و اشغالی هستی اگه داری ضرر می کنید درشو تخته کن بره همچین تحفه ای هم ن یستید با این ماشینای اشغالتون

ارسال نظر