کدخبر: 102599 شروین اشیدری

اختصاصی گسترش‌نیوز:

قرعه کشی ایران خودرو امروز انجام می شود + جزییات

ایران خودرو قصد دارد امروز قرعه کشی فروش فوق العاده خود را انجام دهد.

خودرو قرعه کشی ایران خودرو امروز انجام می شود + جزییات

دو خودروساز بزرگ کشور فروش فوق العاده محصولات خود  را از عید فطر استارت زدند و ثبت نام تا روز ۱۴ خرداد ادامه داشت. امروز قرعه کشی خودروهایی که قرار بود توسط ایران خودرو به مشتریان عرضه شود انجام خواهد شد. مراسم قرعه کشی امروز با حضور نمایندگان وزارت صمت، دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی، پلیس راهور ناجا و سایر نهادهای ذیربط در سالن همایش‌های ساپکو برگزار می شود.

 لازم به ذکر است که خبرنگار گسترش نیوز امروز در مراسم قرعه کشی برای پوشش خبری حضور دارد و در سریع ترین زمان ممکن آخرین جزییات را به دست مخاطبان خواهیم رساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر گسترش نیوز را همواره دنبال کنید.

جزئیات مراسم قرعه کشی امروز ایران خودرو را در این لینک بخوانید.

چند نفر ثبت نام کردند؟

براساس آماری که اعلام شده حدود ۷ میلیون نفر در طرح فروش فوری ۲۵ هزار دستگاه خودرو شرکت کرده اند.  البته این آمار با راستی آزمایی ریزش خواهد کرد و در نهایت با قرعه کشی واجدین شرایط خرید خودرو اعلام خواهند شد.

اجرای طرح فروش فوری ۲۵ هزار دستگاه خودرو که از ۴ خرداد تا ۱۴ خرداد ماه آغاز شده بود به اتمام رسیده و درحال حاضر واحدهای پلیس راهور ، خودروسازان و ثبت احوال مشغول راستی آزمایی اطلاعات ثبت نام کنندگان هستند.

اگر برنده شدیم اما توان پرداخت وجه نداشتیم چه می‌شود؟

مهدی صادقی نیارکی، سرپرست امور صنایع وزارت صمت گفته است: اگر متقاضی در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده خودرو اطلاعات غلط ثبت کند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت. اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تامین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی‌های بعدی نخواهند داشت، البته خودرو سازان محدودیت‌هایی در این باره اعمال کردند که به آن‌ها تذکر داده شد و این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است.

قرعه کشی آزمایشی

ایران خودرو هفته گذشته در روز ۱۳ خرداد ماه نیز یک قرعه کشی به صورت آزمایشی انجام داد. این قرعه کشی آزمایشی با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده دادستان کل کشور، نماینده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و مدیران ارشد ایران خودرو در سالن همایش های ساپکو برگزار شد.

جزییات مراحل راستی آزمایی

-کسانی که پلاک فعال برای خودروهای سنگین، مینی بوس، کامیونت و غیره را  دارند، مجاز به ثبت نام در طرح فروش فوق العاده بودند و پلاک فعال خودروهای سنگین مشمول قانون خودروهای سواری نبود.

 -اگر فردی در هر دو مجموعه  خودروساز ثبت نام کرده باشد در صورتی که ظرفیت فروش یک شرکت بیش از حد مجاز باشد ثبت نام او در شرکت دیگر ثبت خواهد شد. به عنوان نمونه در حال حاضر آمارها نشان می دهد حجم متقاضی برای ثبت نام خودروهای ایران خودرو بیش از سایپا است در این حالت مطمئناً اگر فردی هم در ایران خودرو و سایپا ثبت نام کرده باشد  ثبت نام در ایران خودرو حذف و فرد مجاز به خرید از محصولات سایپا است.

-فیلدهای مشخصات اصلی مشتری که به واسطه احراز هویت در سیستم از طریق سامانه اِمتا ثبت شده توسط ثبت احوال استخراج  و مورد راستی آزمایی قرار می گیرد که آیا فرد متقاضی دارای سن مجاز برای ثبت نام بوده یا خیر ؟

- البته مشتریانی که قبلاً پذیرش داشته اند ولی اقدام به صلح نکرده اند، در این طرح فروش فوری امکان پیش ثبت نام نداشتند و اگر ثبت نامی انجام شده آنها از قرعه کشی حذف خواهند شد.

 - در بخش راستی آزمایی ثبت نامی ها  پلیس راهور مسئول بررسی پلاک فعال افراد متقاضی است همچنین شرکت های خودروساز نیز باید بررسی اطلاعات   فرد متقاضی اعلام کنند که آیا در طول ۳۶ ماه گذشته خودرویی از شرکت ها خریداری کرده است یا خیر ؟

- نکته مهم اینجاست روند راستی آزمایی ثبت نامی ها تا ۱۶ خرداد به اتمام خواهد رسید اما سه ماه تا تحویل خودرو طول می کشد و باز هم راستی آزمایی ها در این بازه زمانی انجام و اگر خطایی در ثبت اطلاعات توسط فرد متقاضی مشاهده شود ثبت نام باطل خواهد شد.

 - البته در روند قرعه کشی سهم ۱۰ درصدی هم به عنوان ذخیره در نظر گرفته می شود . زیرا برخی از افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی اعلام شده شاید امکان تکمیل وجه نداشته و عملاً انصراف می دهند.

اعلام اسامی بعد از پایان قرعه کشی

بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: راستی آزمایی اطلاعات و بررسی محدودیت‌های اعمال شده برای ایجاد نظام توزیع عادلانه در بازه زمانی روزهای ۱۵ و ۱۶خرداد انجام شد.

رحمانی اظهار کرد: اسامی منتخبین این طرح پس از پایان قرعه کشی و تایید نهادهای نظارتی به صورت عمومی منتشر می‌شود و برندگان تا ۴۸ساعت فرصت دارند نسبت به واریز وجه خودروهای انتخابی خود اقدام کنند.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از آغاز عرضه ۴۵ هزار دستگاه دیگر از محصولات این خودروساز از ۱۸ خردادماه خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح پیش فروش، ۱۲ مدل از خودروهای تولیدی ایران خودرو قابل عرضه است.

وی تصریح کرد: متقاضیانی که در قرعه کشی طرح فروش فوق العاده ایران خودرو برنده نشده اند نیز می توانند در طرح پیش فروش ۱۲ مدل از محصولات تولیدی این خودروساز مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: بازه زمانی تحویل خودرو در قالب طرح پیش فروش ۴ تا ۱۲ ماهه است که براساس قرعه کشی تعیین می شود.

 • ناشناس ارسالی در

  چه خوب بود واسه معلولین که واقعا نیازمند ماشین هستند یه سری تمهیداتی در نظر میگرفتند

 • محمد ارسالی در

  نکته مهمی که در این گزارش قید نشده است اینکه چگونگی اطلاع رسانی افراد برنده قرعه کشی میباشد.

  • ناشناس ارسالی در

   واقعا همین طوره هیچ جا از نحوه اطلاع ب برندگان قرعه کشی صحبت نشده

  • aref aref ارسالی در

   از طریق پیامک و سایت

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام:چرا در سامانه امتا بعضی از حسابهای بانکی تشخیص داده نمی شود؟ ما شماره شبا 4 کارت بانکی را اعمال کردی حتی از طریق نمایندگی باز شماره حسابی یافت نشد را به ما تحویل داد( بانک ملی، بانک رفاه، بانک سپه و بانک قوامین، آیا حتما باید بانک ملت باشد؟

 • م احمدی ارسالی در

  ساعت قرعه کشی اعلام نکردید؟

 • اباسلط بهرامی ارسالی در

  باسلام.
  اسامی برندگان خودروچگونه اعلام میشود.

 • ناشناس ارسالی در

  بی وجودای دزد

 • سید طاها سعیدی ارسالی در

  کلاله

 • ناشناس ارسالی در

  ساعت چند قرعه کشی برگزار میشود

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما نمیشه مهلت دو روزه بیشتر کنید

 • علی ارسالی در

  با سلام لطفا مهلت واریز مبلغ خودرو را بیش از 48ساعت نمایید باتشکر مثلا یک هفته

 • ناشناس ارسالی در

  ای کاش میشد که این یارانه ارز دولتی که این خودروها داده میشه یا بیاین پول داروی جانبازان و معلولین یا حداقل به معلولین و جانبازان یک خودرو بدین یا مردمی که واقعا ندارن منی که مثلا یک خودروی مدل پایین با این گرانی لوازم واجبترم یا کسانی که با مدارک کسان دیگری شانس هزار برابر برای خریدن خودرو دارن مقصر هزار درصدی این وضعیت خودروسازان هستند این را کودک ۶ ساله میدونه

 • ناشناس ارسالی در

  بیست،ساله،ارزوماشین،دارم

 • میلاد امینی ارسالی در

  سلام دقیق کی نظر قرعه کشی میشه و کی اعلام میشه

 • ناشناس ارسالی در

  ما چقدر بد بختیم . تو مملکتی زندگی میکنیم که باید برای خرید خودرو منتظر قرعه کشی باشیم. بنز و تویوتا التماس میکنن برای فروش محصولاتشون.
  واقعا بدبختیم با این صاحبان مملکت

 • ناشناس ارسالی در

  اسامی برندگان کی اعلام میشود

 • ناشناس ارسالی در

  اسامی برندگان کی اعلام میشود

 • ناشناس ارسالی در

  من یک جانباز سی درصد صعب العلاج هستم بخدا چندین سال است تازه از صندوق بعد از چند سال ۱۷ میلیون وام گرفتم ۱۰میلیون صندوق خانوادگی وام گرفتم ۱۵ میلیون پدرم با هزار زحمت به من قرض داد تا چون این ماشین پراید مدل پایین داریم کلی استهلاک داره بفروشم چون من خودم رانندگی نمیکنم و برای رفتن به دکتر و داروها وعیره به علت داشتن پلاک یک ماشین قراضه نتوانستم ثبت نام کنم تازه اگه درست باشه چرا من جانباز با این وضعیت نمیتونم یه خودرو بخرم والا مجانی نخواستم ولی حداقل یه خودرو به من بدن یعنی ما این همه ایثار و شهید دادیم پس چرا کسانی هستند که دارند حقوق ملت را پایمال میکنند تا ۹ ماه پیش که پراید ۳۷ تومن بود داخل نمایندگی پر خودرو بود ۴۳میلون التماس میکردن مشتری نبود ولی بد شانسی وامم‌دی حاضر شد وقتی که قیمت کارخانه بیرون ۳میلیون باشه دیگه کسی دنبال دلالی خودرو نمی ره بخدا این دیگه تحریم نیست که این کار یکسری مدیران نالایق هستند که بخدا بدتر از ترامپ نامرد و نتانیاهو کودک کش هستند

 • ناشناس ارسالی در

  کی پس خبر میدین

 • ناشناس ارسالی در

  من خطم تو گوشیم نیست یه خط دیگه دارم الان تو گوشیم شهرستان هم هستم نمیتونم خطم رو تو گوشیم بندازم آیا راه دیگه ای هم هست من اسامی رو ببینم ممنون میشم جواب بدین

  • سارا ارسالی در

   تو سایتی که ثبت نام کردین هم میتونین ببینین

 • پریسا ارسالی در

  لطفا مهلت واریز پول را به یک هفته اضافه کنید

 • ناشناس ارسالی در

  همش سیاه بازی بود کجای دنیا دیدید که برای خرید خودرو قرعه کشی بزارن واقعا کشور عقب افتاده ای هستیم و هنوز نمیخواهیم باورکنیم.برای غنی سازی اورانیوم سالها جنگ هست ولی در غنی سازی فرهنگی وحداقل نیازمردم درجامعه صفر هستیم

 • محمد ارسالی در

  ببین کجاداریم زندگی میکنیم شرکتای بروزدنیا دارن خودروازدم قسط بدون بهره میدن دست مردم بعدتوایران بایدچندبرابرقیمت واقعی یه خودروروبدی تازه بایدقرعه بنامت دربیاد لعنت بشماکه بامردم اینکارومیکنین کجای این حکومت اسلامیه که یه مشت مدیرفاسدبایدبامردم این رفتاروبکنن

 • ناشناس ارسالی در

  تو رو خداا اینقدر دروغ نگین ب مردم فقط

 • هستی ارسالی در

  من الان 31 سالمه و هنوز که هنوز حسرت ماشین دار شدن تو دلم مونده بزرگ ترین آرزوم داشتن یه ماشینه که مادرم رو یه مسافرت ببرم بعد 60سال زندگی سخت و فقر.. امید داشتم ماشین بخرم اونم با 12سال کار سخت و طاقت فرسا صبح ساعت 7 برو سرکار تا 9 شب که پوله ی ماشین مزخرف جور بشه این چه زندگی ایه ماها داریم ب خدا دیگه حالم از این زندگی و دنیا به هم میخوره خدا لعنتتون کنه که اینطوری جوونارو بدبخت کردید با مدرک دکتری شم بیکاریم لعنت به همشون امیدوارم ریشه کن بشن همشون ...چقدر اخه فاصله طبقاتی چقد درد و رنج تو یه مملکتی که پر از گنجه!!! پول نفتمون فقط میتونه همه رو ماشین دار کنه ...دنیا همینطوری نیست یه روز همتون به درک واصل میشید .آمین.

ارسال نظر