|

بخوانید :

کدخبر: 271321

انهدام بزرگ‌ترین باند خانوادگی سرقت طلا

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند بزرگ سرقت طلا در تهران خبر داد و گفت: متهمان که اعضای یک خانواده هستند در اکثر شهر‌های ایران اقدام به سرقت کرده‌اند.

حوادث انهدام بزرگ‌ترین باند خانوادگی سرقت طلا

سرهنگ کارآگاه «علی ولی‌پور گودرزی» گفت: با وقوع سرقت‌های سریالی در سطح شهر از بانوان تهرانی با یک شیوه و شگرد خاص، موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، متهمان در پوشش خانوادگی اقدام به سوار کردن مسافر کرده و با چرب زبانی مبنی بر اینکه از کشور عراق آمدند و قصد خرید طلا را دارند، از مال‌باختگان مشاوره دریافت می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، سارقان پس از دریافت طلای مالباخته به صورت پنهانی اقدام به تعویض آن با طلای بدل کرده و پس از پیاده کردن مسافر از خودرو بلافاصله متواری می‌شدند.

گودرزی تصریح کرد: بنا بر حساسیت موضوع، تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته پلاک خودرو سارقان را شناسایی کردند، کارآگاهان با رصد اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی خانه این سارقان حرفه‌ای که اعضای یک خانواده هستند را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات و پس از هماهنگی با مرجع قضائی راهی مخفیگاه سارقان حرفه‌ای شدند و در یک عملیات منسجم ۳ مرد و ۳ زن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهمان پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کردند، عنوان داشت: در بررسی‌های بیشتر کارآگاهان مشخص شد، سارقان با این شیوه و شگرد خاص در اکثر استان‌های ایران اقدام به سرقت طلا بانوان کرده و تحت تعقیب بودند.

ولی‌پور گودرزی خاطرنشان کرد: متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان نهم پلیس آگاهی قرار دارند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع: صدآنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...