|

بخوانید :

کدخبر: 287245

تقویت زیرساخت های شهرداری در موضوع برف روبی

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت:اگر تجهیزات افزایش نیابد، ماشین‌آلات برای سال آینده فرسوده و از رده خارج خواهند شد.

مهدی پیرهادی در یکصد و سی‌امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تهران ۷۳۳ کیلومتر مربع مساحت دارد، گفت: مناطق شمالی و جنوبی تفاوت‌های جدی با یکدیگر دارند و وجود شیب‌های تند به دلیل شرایط کوهپایه‌ای وضعیت خاصی را در تهران ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برف روز‌های گذشته از سنگین‌ترین بارش‌های سال‌های اخیر بود، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که با بارش‌های صورت گرفته بخشی از کم آبی جبران شد؛ نقص‌هایی در برف روبی روز پنج شنبه وجود داشت و برخی نیز عذرخواهی کردند و شاید یکی از علل آن این بود که انسجام کامل صورت نگرفت و پلیس راهور، صدا و سیما و سایر دستگاه‌ها نیز باید همکاری بیشتری را انجام می‌دادند.

وی با تأکید بر اینکه مردم و دستگاه‌ها در روز یکشنبه همکاری بیشتری داشتند، خاطرنشان کرد: مردم از زنجیر چرخ برای خودرو‌ها استفاده کردند؛ پلیس راهور از نیرو‌های بیشتری بهره گرفت و صدا و سیما نیز اطلاع‌رسانی گسترده تری انجام داد.

پیرهادی افزود: اصحاب رسانه نیز اذعان داشتند که برف روبی در روز یکشنبه شرایط بهتری داشت و مشکلات کمتری را نسبت به پنج شنبه شاهد بودیم که جا دارد از نیرو‌ها و کارگران خدوم خدمات شهری تقدیر کنیم که نیرو‌های دیگر مناطق به کمک منطقه‌های شمالی آمدند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ارسال ۲۵ هزار پیام شهروندی به سامانه ۱۳۷ خاطرنشان کرد: ۶۵ درصد از این پیام‌ها از مناطق شمالی بود که سعی شد در ساعات اول رفع شود؛ هزار و ۷۷۳ دستگاه برف روبی مشغول به کار بودند که باید تقویت شود.

وی تأکید کرد: در فصل بودجه ریزی تقاضا می‌کنیم که این زیرساخت‌ها در شهرداری تقویت شود و باید فکری به حال تجهیزات کنیم؛ شش یا هفت سال برف خاصی در تهران نداشتیم و به همین دلیل تجهیزات به روز رسانی نشده بود و اگر تجهیزات افزایش نیابد ماشین آلات برای سال آینده فرسوده و از رده خارج خواهند شد.

پیرهادی با بیان اینکه در حوزه آموزش شهروندی نیز باید وارد شد، گفت: مردم از سفر‌های غیرضروری خودداری کردند؛ معمولاً حوزه فرهنگی و اجتماعی کمتر به موضوعات تخصصی می‌پردازد، لذا از شهردار تهران درخواست می‌کنم به شکل جدی تری به موضوع بپردازد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...