|

بخوانید :

کدخبر: 286060

خبر مهم از تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی

کلیه مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران از ساعت ۷صبح الی ۱۸فعال هستند.

شادی مالکی مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از افزایش دو ساعت کاری در کلیه مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد.

مالکی در توضیح این خبر و میزان مراجعات روزانه به مراکز افزود: در حال حاضر روزانه در حدود ۶۵۰۰دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می نماید که میزان مراجعات در مقایسه با ماه گذشته ۳۰درصد رشد داشته است. از این رو به دلیل افزایش تقاضا به منظور ارائه خدمات شایسته به شهروندان ساعت کاری  کلیه مراکز از روز یکشنبه-۹بهمن ماه- افزایش یافته و کلیه مراکز معاینه فنی از ساعت ۷صبح الی ۱۸فعال هستند. ضمنا از شهروندان درخواست می شود با توجه به اینکه تعدادی از مراکز در روزهای تعطیل فعال هستند حتما جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه نمایند. افزون بر این می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی که از طریق سامانه تهران من در دسترس است و همچنین نوبت تلفنی(96006000) با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی ضمن اشاره به افزایش مراجعات در ماه پایانی و ابتدایی سال افزود: متاسفانه این باور اشتباه وجود دارد که با جدید شدن سال کلیه خودروهای نو بالای چهار سال مشمول معاینه فنی می گردند و بایستی بلافاصله برای اخذ معاینه فنی اقدام نمایند. مطابق با قانون خودروها از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف بوده و شهروندان بایستی حتما به ماه تولید خودروی خود توجه نمایند. هم اکنون خودروهای تولید داخل بهمن ۱۳۹۷و ماقبل  و خودروهای وارداتی ژانویه ۲۰۱۹و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.ضمنا معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین های سطح شهر کنترل می شود و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در صورت تردد روزانه مبلغ ۵۰هزار تومان جریمه می شوند.

مالکی درخصوص مدیریت توزیع مراجعات در چند ماه پیش رو تصریح کرد: شهر تهران از بضاعت ۵۶خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷مرکز ثابت و ۷واحد سیار با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری تهران برخوردار است و تنها تعدادی از این مراکز که در بخش مرکزی شهر واقع شده مانند مرکز بیهقی در مقایسه با سایر مراکز پر ازدحام  است لذا از شهروندان درخواست می گردد که از خدمات مراکز معاینه فنی خلوت تر به  خصوص در بخش جنوب شهر تهران استفاده کنند. البته تاکید می گردد در صورت افزایش تقاضا آمادگی لازم برای افزایش ساعت کاری و شیفت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران وجود دارد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...