|

بخوانید :

کدخبر: 285421

این ساختمان های فاقد مجوز تخریب شدند

شهردار باقرشهر از توابع شهرستان ری اعلام کرد: ۱۰ ساختمان مسکونی واقع در این شهر که بدون دریافت مجوزهای قانونی احداث شده بود، تخریب شد.

محسن قضاتلو روز یکشنبه در این باره گفت: این حکم با صدور رای قطعی تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری و با حضور رئیس دادگاه بخش، بخشدار کهریزک، شهردار باقرشهر، نیروی انتظامی و عوامل شهرداری اجرا شد.

وی افزود: این ساخت و سازهای غیراصولی علاوه بر آسیب جدی به سیمای شهری، به دلیل رعایت نکردن اصول فنی و شهرسازی مشکلاتی از جمله تعرض به معابر عمومی را به همراه دارد.

به گفته قضاتلو، پس از اخطار و اقدامات اقناعی متعدد قبلی شهرداری باقرشهر، با هماهنگی‌های بعمل آمده، برابر رای قطعی کمیسیون ماده صد و آرای قضایی، ۱۰ ملک دارای اضافه بنا و تخلفات ساختمانی که بدون مجوز در سطح شهر احداث شده بود، تخریب شد و همچنین تعداد هشت مورد از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری شد.

وی ادامه داد: مدیریت شهری با افراد سود جو در حفظ و حراست از حقوق شهروندان، هیچگونه تعارفی ندارد.

امین بابایی بخشدار کهریزک هم در این زمینه از برخورد قاطع دستگاه های اجرایی بخش کهریزک با ساخت و سازهای غیر مجاز خبر داد.

این مسئول گفت: بیشتر این ساختمان ها بدون نظارت و اخذ مجوزهای قانونی و به صورت غیر ایمن و برخلاف اصول فنی، بهداشتی و شهرسازی ساخته شده اند و ایستایی و استحکام لازم را نداشته و هیچگونه مقررات ایمنی و شهرسازی در آنها رعایت نشده است، بنابراین باید آراء قطعی تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ در مورد آنان اجرایی شود.

باقرشهر با ۵۰۰ هکتار مساحت و ۸۰ هزار نفر جمعیت از توابع بخش کهریزک در شهرستان ری قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...