|
کدخبر: 283614

رکورد گینس توسط این مرد جابه جا می شود؟

یک بیمارستان محلی در شمال غنا به سلیمان عبدالصمد ۲۹ ساله در یکی از معاینات اخیر خود گفت که قد او به ارتفاع ۲.۸۹ متر رسیده است.

یک بیمارستان محلی در شمال غنا به سلیمان عبدالصمد ۲۹ ساله در یکی از معاینات اخیر خود گفت که قد او به ارتفاع ۲.۸۹ متر رسیده است. این عدد او را به بلندقدترین مرد جهان تبدیل می کرد، اما یک مشکل وجود داشت؛ کلینیک روستایی نمی توانست از قد او مطمئن باشد زیرا ابزار اندازه گیری صحیح را نداشت.

این مرد جوان که چند سال پیش مبتلا به غول‌پیکری تشخیص داده شد، در یک قرار ملاقات ماهانه برای رسیدگی به مشکلاتش شرکت می‌کرد که از او خواستند مستقیم مقابل یک میله اندازه‌گیری بایستد. پرستاری که شوکه شده بود به او گفت: «تو از میله اندازه گیری بلندتر شدی.»

با توجه به اینکه رشد سلیمان هرگز متوقف نشده است، از اینکه شنید از میله اندازه گیری بلندتر شده است تعجب نکرد؛ اما این اتفاق باعث حیرت کارکنان شد.

سرانجام قرار شد با یک نوار اندازه گیری ۵ متری، قد او را اندازه گیری کنند. برنامه این بود که او را به دیواری تکیه دهند، آن را از بالای سرش علامت گذاری کنند و سپس قدش را با استفاده از نوار اندازه گیری تعیین کنند.

معلوم شد که قد او از دیوار اکثر خانه‌های همسایه‌هایش بلندتر است، اما پس از جستجو، ساختمانی مناسب با دیواری به اندازه کافی بلند پیدا شد. او کفش‌هایش را که در حقیقت دمپایی هایی هستند که از لاستیک‌های ماشین ساخته شده اند، را درآورد.

یکی از همسایه‌هایش روی چهارپایه‌ای چوبی بالا رفت تا به قد سلیمان برسد و بتواند بالای سر او را بر روی دیوار با تکه‌ای زغال، مشخص کند. سرانجام نوار اندازه گیری قد او را ۲ متر ۲۳ نشان داد.

قد سلطان کوسن بلندقدترین مرد دنیا که در ترکیه زندگی می کند، ۲ متر و ۵۱ سانت است و سلیمان تنها چند سانت از او کوتاه تر است. سلطان کوسن رکورد کنونی گینس را در اختیار دارد.

سلیمان گفت: «من هنوز دارم قد می کشم. چه کسی می داند، یک روز ممکن است من هم بلندقدترین مرد جهان شوم.»

او توضیح می دهد: «هر سه ماه از چهار ماه من رشد می کنم… اگر کسی سه یا چهار ماه من را ندیده باشد و مرا می بینید، متوجه می شود که افزایش قد یافته ام.»

قد-بلند

این افزایش قد زمانی که او ۲۲ ساله بود و در پایتخت غنا، زندگی می کرد شروع شد. او در یک قصابی کار می کرد و پول پس انداز می کرد تا در مدرسه رانندگی درس بخواند. اما سلیمان یک روز صبح با سردرگمی از خواب بیدار شد: «فهمیدم زبانم در دهانم به حدی منبسط شده است که نمی توانستم به درستی نفس بکشم».

او برای دریافت دارو به یک داروخانه محلی مراجعه کرد، اما چند روز بعد متوجه شد که سایز سایر اعضای بدنش شروع به افزایش کرده است. هنگامی که خانواده و دوستان روستای او از شهر بازدید می کردند، همه به جهش رشد او اشاره می کردند و در این مرحله بود که او متوجه شد که به تدریج به یک غول تبدیل می شود. او از یک بیماری نادر به نام غول پیکری یا ژیگانتیسم رنج می‌برد که در سنین رشد فرد اتفاق می‌افتد و فرد بیش از اندازه بزرگ می‌شود.

این شدت رشد عوارض دیگری را به همراه داشت؛ انحنای غیرطبیعی ستون فقرات، یکی از علائم برجسته بیماری او، سندرم مارفان، یک اختلال ژنتیکی که بر بافت های همبند بدن تأثیر می گذارد و منجر به بلندی غیرعادی اندام می شود. عوارض جدی تر شامل نقص قلبی است.

پزشکان می گویند که او به یک عمل جراحی در مغزش نیاز دارد تا رشد را متوقف کند. اما بیمه مراقبت های بهداشتی عمومی غنا نمی تواند این مورد را پوشش دهد و فقط درمان اولیه را ارائه می دهد. برای هر بار مراجعه به بیمارستان، او هنوز باید حدود ۵۰ دلار جمع آوری کند.

مشکلات سلامتی او سرانجام او را مجبور کرد شش سال پیش به روستای زادگاهش بازگردد و از رویاهای خود دست بکشد. قد او همچنین زندگی اجتماعی او را محدود کرده است.

سلیمان توضیح داد: «من مثل هر جوان دیگری فوتبال بازی می کردم، ورزشکار بودم اما اکنون حتی نمی توانم مسافت های کوتاه را پیاده بروم.»

او از حمایت عاطفی خانواده‌اش بسیار سپاسگزار است و می‌گوید که هیچ اقوام دیگری از جمله سه برادرش، نشانه‌ای از ابتلای به این بیماری را نشان نمی دهند.

او دوست دارد روزی ازدواج کند و بچه دار شود، اما می‌خواهد ابتدا روی سلامتی خود تمرکز کند.

اولویت اولش تلاش و جمع آوری پول برای جراحی پلاستیک برای رسیدگی به مشکلات جدی پوستی در یک پا، مچ پا خود است.

منبع: برترین ها

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها