|

بخوانید :

کدخبر: 272344

حدود ۱۰۰ هزار راننده تاکسی در انتظار بیمه

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: در اسامی رانندگان تاکسی که برای بیمه به تامین اجتماعی ارائه شده، بسیاری از افراد راننده تاکسی نیستند و این درحالی است که حدود ۱۰۰ هزار راننده تاکسی در انتظار استفاده از خدمات تامین اجتماعی معطل مانده‌اند.

طبق قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۱۳۸۶ تاکسیرانان نیز مشمول بیمه تامین اجتماعی شدند و مقرر شد اعتبار این موضوع از منبع درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها تامین شود که متاسفانه اکنون شمار زیادی از این قشر بیمه نیستند و این موضوع یکی از دغدغه‌های تاکسیرانان است.

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، نام بیش از ۴۰۰ هزار نفر به عنوان راننده تاکسی در فهرست بیمه ثبت شده و این در حالیست که بر اساس پایش‌های انجام شده، نام ۵۰ درصد این افراد در هیچ یک از بانک‌های اطلاعاتی مرجع که رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی را ثبت می‌کنند، درج نشده و این افراد همچنان از یارانه اختصاص یافته استفاده می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور پیش از این گفته بود که براساس تفاهمنامه با سازمان تامین اجتماعی مبنی بر به‌ روزرسانی فهرست بیمه رانندگان تاکسی، قرار بود افراد غیر راننده تاکسی از لیست حذف و رانندگان واقعی جایگزین شوند.

مرتضی ضامنی، فرایند حذف و اضافه اسامی افرادی که راننده تاکسی نیستند از بیمه رانندگان تاکسی استفاده می کنند و اضافه شدن رانندگان واقعی تاکسی به فهرست بیمه تامین اجتماعی گفت که در مرحله نهایی فرایندحذفی هستیم و اسامی افراد به بانک اطلاعات داده شده و افراد شناسایی شده‌اند تا بررسی مجدد انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: برای افرادی که راننده نیستند و اسامی آنها در فهرست بیمه رانندگان تاکسی هست، پیامک ارسال شده و در مرحله بررسی شکایات این افراد هستیم و به دنبال حذف این گونه افراد، اسامی تاکسیرانان به این فهرست اضافه خواهد شد و به تامین اجتماعی هم اعلام خواهیم کرد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: اکنون ۴۰۰ هزار راننده تاکسی فعال با پروانه کار در کشور فعالیت می‌کنند، باید مشخص شود چه تعدادی از این رانندگان مشمول بیمه تاکسیداران هستند یا واقعا راننده تاکسی هستند یا بازنشسته شده‌اند و این درحالی است که ۱۰۰ هزار راننده تاکسی فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند که باید برای آنها این ظرفیت ایجاد شود و بتوانند بیمه شوند.

وی تاکید کرد: در صورت اجرای دقیق فرایند حذف و اضافه در لیست بیمه، مشکل برای ایجاد ظرفیت برای رانندگان واقعی تاکسی حل خواهد شد و افرادی که واقعا راننده تاکسی هستند و از این طریق ارتزاق می‌کنند به فهرست اضافه می شوند که همه اینها منوط به همکاری تامین اجتماعی است.

ضامنی تاکید کرد: در زمینه بیمه رانندگان تاکسی، اسامی جدید رانندگان در فهرست گنجانده نمی شود و فقط در فهرست موجود بیمه باید اسامی افرادی که راننده تاکسی نیستند اما از خدمات این بیمه استفاده می کنند حذف و اسامی رانندگان واقعی اضافه شود که با این حساب می توان گفت که مشکل عمده رانندگان واقعی رفع خواهد شد.

پیش از این هم مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرده بود  که در آخرین اطلاعات مربوط به بیمه رانندگان تاکسی یک فهرست هفت هزار نفره به تامین اجتماعی داده شد تا بر آن اساس این اطلاعات به روز شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...