|

بخوانید :

کدخبر: 271305

افتتاح رسمی بزرگ ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری

مدیرعامل شرکت مترو تهران از راه اندازی و افتتاح رسمی بزرگ ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری طی شنبه هفته آینده خبر داد.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران، اعلام کرد: پایان عملیات اجرایی عمرانی پایانه اکباتان به عنوان بزرگ ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور، امکان بهره مندی شبکه راه آهن ریلی پایتخت از این زیرساخت مهم و تاثیرگذار در سرویس دهی خط ۴مترو تهران فراهم آمده است.

وی افزود: راه اندازی و افتتاح رسمی بزرگ ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری طی شنبه هفته آینده با حضور شهردار تهران و برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: در این پارکینگ ۲۱ خط ریلی تعبیه شده و از نکات بارز طراحی این سازه امکان ایجاد دهانه‌های بزرگ به ابعاد ۳۳ متر با استفاده از اسکلت فلزی، جهت نصب سوزن و ایجاد انشعاب‌های مختلف برای هدایت قطارها به هر یک از ۲۱ خط ریلی است. با توجه به آنکه این پارکینگ در محدوده مسکونی شهرک اکباتان واقع شده است، ساخت آن به صورت زیرزمینی طراحی شده تا کمترین مزاحمت برای اهالی منطقه و نیز حداقل آسیب برای منظر شهری را در پی داشته باشد.

درستی بیان داشت: زیرزمینی بودن سازه پارکینگ، این اجازه را می‌دهد تا از سطح فوقانی آن برای ایجاد فضای سبز و یک پلازای مدرن شهری استفاده شود. همچنین این پارکینگ با ۷ هکتار مساحت، در ضلع غربی بزرگراه شهید ستاری و محدوده شمال ایستگاه متروی اکباتان واقع شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...