|

بخوانید :

کدخبر: 230371

کلیه امتحانات دانشگاه تهران مجازی شدند

بر اساس اعلام معاون آموزشی دانشگاه تهران، امتحانات پایان نیمسال اول ۱۴۰۱ -۱۴۰۰ دانشجویان دانشگاه تهران به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

محمود کمره‌ای با اعلام این خبر گفت: امتحانات پایان نیمسال اول ۱۴۰۱ -۱۴۰۰ برای تمامی مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه تهران بنا بر تصمیم هیأت منتخب شورای دانشگاه، به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی درباره نحوه برگزاری آزمون واحدهای عملی نیز اظهار کرد: این واحدها به صورت موردی توسط دانشکده‌ها و به صورت حضوری و عملی برگزار می‌شود.

کمره‌ای درباره وضعیت حذف اضطراری دروس در نیمسال جاری نیز گفت: تعداد واحدهایی که دانشجویان بر اساس آیین‌نامه رسمی می‌توانستند حذف کنند محدود بود و در دوره کارشناسی ارشد هم اصلا حذف اضطراری پیش‌بینی نشده بود. اما برای رفع نگرانی‌ دانشجویان در شرایط ویژه کرونایی موافقت شد که دانشجویان کارشناسی‌ارشد هم حذف اضطراری داشته باشند.

وی اعلام کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند تا سه درس حذف کنند و مدت حذف اضطراری هم دو روز تمدید و تمام نگرانی‌های دانشجویان برطرف می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین درباره حذف ترم در شرایط کرونا، اظهار کرد: بر مبنای مصوبه وزارت علوم و همچنین بر مبنای مصوبه کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران، به افرادی که مشکل ناشی از کرونا داشتند یک ترم مرخصی بدون احتساب در سنوات و در مواردی هم دو ترم مرخصی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: درخواست افرادی که به علت کرونا دچار مشکل شده‌اند، در کمیسیون بررسی و در صورت تایید، نیمسال مربوطه حذف می‌شود. آن نیمسال جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب نمی‌شود.

 

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...