|
کدخبر: 177431

زمان اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی اعلام شد

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی شامل ۲۲۶ هزار خودرو از فردا سه شنبه اجرا خواهد شد.

جامعه زمان اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی اعلام شد

سردار سید کمال هادیان فر در نشست خبری افزود: این طرح به مدت دو ماه اجرا خواهد شد و پیش بینی می‌کنیم تا ۵۰ درصد امکان ترخیص این خودرو‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد این خودرو‌ها به خاطر تخلف‌های راهوری توقیف شده است و ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضائی دارد و برای ترخیص نیاز به دستور قضائی است.

متوسط زمان توقیف خودرو‌های توفیقی دو و نیم سال است

فرمانده راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ۲۲۶ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌ها توقیف شده که متوسط عمر توفیقی آن‌ها دو و نیم سال است.

سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری درباره اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توفیقی (خودرو‌ها) افزود: از فردا این طرح اجرایی خواهد شد و از فردا طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو‌های رسوبی پارکنیگ‌های سراسر کشور را که هزار و ۲۱۳ پارکینگ است، اجرایی خواهیم کرد.

وی گفت: هم اکنون ۲۲۶ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌های توزیع شده و میانگین زمان توقیف خودرو‌ها در این پارکینگ‌ها دو و نیم سال است.

سردار هادیان فر این طرح از فردا اجرایی خواهد شد و به مناسبت یوم الله خرداد به مدت دو ماه این طرح اجرایی خواهد شد. یکهزار و ۲۰۰ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ اجرای این طرح را برعهده دارند و خودرو‌های توقیفی قبل از سال ۹۹ می‌تواند از این طرح ویژه بهره‌مند شود و مشمول این ترخیص خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد خودرو‌های توقیفی مربوط به تخلف‌های راهوری تصادفات است و ۴۰ درصد مربوط به حوزه انتظامی اعم از پلیس آگاهی، مواد مخدر و ... است که دستور قضایی دارد و عمده کسانی که در حوزه قضایی خودروی آن‌ها توقیف شده است برای ترخیص حتما نیاز به دستور قضایی دارند.

فرمانده راهور ناجا گفت: همچنین برای ترخیص خودرو‌ها داشتن معاینه فنی الزامی نیست و خودرو‌ها بعد از ترخیص می‌تواند برای دریافت معاینه فنی مراجعه کند.

وی افزود: همچنین خودرو‌هایی که سن فرسودگی آن‌ها زیر ۲۰ سال در خودرو‌های شخصی و زیر ۱۵ سال در خودرو‌های عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود و در بحث ترخیص موتورسیکلت‌ها نیز هنوز طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...