|
کدخبر: 175465

جزییات جدید از واکسیناسیون خبرنگاران

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واکسیناسیون خبرنگاران در کمیته مربوطه در حال بررسی است، گفت: تاکنون حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲ میلیون دوز دیگر هم قرار است وارد کشور شود و می‌توانیم واکسیناسیون جمعیت بالای ۷۰ سال را به طور کامل انجام دهیم.

جامعه جزییات جدید از واکسیناسیون خبرنگاران

محمدرضا شانه‌ساز با بیان اینکه تاکنون حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است ۲ میلیون دوز دیگر هم وارد کشور شود و می‌توانیم واکسیناسیون جمعیت بالای ۷۰ سال را به طور کامل انجام دهیم.

وی ادامه داد: البته گروه‌هایی مانند پاکبانان، کارکنان غسال‌‌خانه‌ها، کادر پرواز و خبرنگاران که نسبت به سایر گروه‌ها در معرض خطر بیشتری هستند با توجه به نوع، حجم و ماهیت کارشان درخواست واکسیناسیون دارند که درخواست آنها در کمیته مربوطه در حال بررسی است.

شانه ساز در مورد نشت واکسن‌های وارد شده در بازار سیاه، گفت: تمامی واکسن‌هایی که وارد کشور می‌شوند و در آینده تولید خواهند شد دارای برچسب اصالت هستند و در زمان تزریق کد ملی فرد گرفته خواهد شد و به طور کامل رصد می‌شود که به چه کسانی ترزیق شده و اطلاعات تمامی افراد موجود است.

وی افزود: اگر در این مسیر تخلفی رخ دهد و واکسن از سیستم بهداشت خارج شود به طور کامل قابل پیگیری است و نوع تخلف و افراد متخلف قابل رصد هستند و با توجه به سیستم برچسب‌گذاری و ثبت در سامانه واکسیناسیون به شدت رصد می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: در گذشته هم شاهد برخورد با افراد متخلف و برکناری آنها از کار بودیم؛ با توجه به بازدارنده بودن برخوردها تاکنون گزارشی از این دست در کشور نداشتیم.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...