|
کدخبر: 154298

فوری / کشف گونه‌ های جدیدی از کرونا ویروس

بر اساس مطالعات جدید انجام شده، ۷ گونه جدید ویروس کرونا در امریکا شناسایی شده است.

مطالعات جدید در امریکا نشان می‌دهد که ۷ گونه جدید از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که تمام یا بخشی از آنها دارای جهش‌هایی مشابه به گونه‌ای از ویروس کرونا هستند که در انگلیس شیوع یافته بود.

بر اساس این مطالعه که نتایج آن روز یکشنبه منتشر شده، در میان بیماران امریکایی، ۷ گونه جدید ویروس کرونا یافت شده که تا پیش از آن شناسایی نشده بود و گمان می‌روند که منشأ تمامی این گونه‌ها داخلی باشند.

این ویروس‌ها جهش‌های مشابهی در بخشی از ژن‌شان که نحوه ورود به سلول انسانی را مشخص می‌کند دارند. پژوهشگران گفته‌اند که این ویروس‌های جهش یافته بسیار مسری‌تر بوده و مشابه ویروس کرونایی هستند که پیشتر در انگلیس شیوع یافته بود.

انگلیس طی ماه‌های دسامبر و ژانویه شاهد شیوع گسترده ویروس کرونای جهش یافته بوده و این شیوع به گونه‌ای بود که انگلیس بالاترین نرخ ابتلا به کرونا را در جهان تجربه کرد.

«راچله والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا گفت که در ماه ژانویه گونه ویروس کرونای انگلیسی در ۲۶ ایالت این کشور مشاهده شده است.

والنسکی پیشتر گفته بود: «گونه جدید ویروس کرونا که اخیرا شناسایی شده، بسیار راحت‌تر منتقل می‌شود و شیوع پذیرتر است و همین موضوع باعث افزایش موارد ابتلا شده و خستگی سیستم درمانی فرسایش یافته امریکا را بیشتر خواهد کرد.»

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک‌هزار و ۱۶۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۴۸۵ هزار و ۳۳۲ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۶۶ هزار و ۶۶۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده امریکا به ۲۷ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۶۳۰ نفر رسید.

منبع: تابناک

ارسال نظر