|
کدخبر: 138632

دستگیری خواستگار مزاحم و انتقام جو در زنجان

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: فردی که با شنیدن جواب رد در خواستگاری، به انگیزه انتقام‌جویی با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موجب سلب آسایش و آرامش شاکی پرونده شده بود به دام پلیس فتا این استان افتاد.

جامعه دستگیری خواستگار مزاحم و انتقام جو در زنجان

سرهنگ محمدعلی آدینه لو در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتای این استان، مبنی بر تهدید و مزاحمت از طریق شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، موضوع بالافاصله در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی اظهار داشت: عوامل پلیس فتای این استان با بررسی‌های فنی و پلیسی، متهم این پرونده به هویت معلوم را در زنجان شناسایی، دستگیر و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی کرد.

آدینه ‌لو با تاکید بر اینکه برابر قانون، هرگونه توهین و تهدید افراد در فضای مجازی، جرم محسوب شده و با خاطیان برابر با قانون برخورد خواهد شد، افزود: کاربران فضای مجازی باید از ورود به حریم خصوصی افراد حتی نزدیکان خود در این فضا، خودداری کنند.

رییس پلیس فتا استان زنجان گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یا وب ‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اعلام کنند تا اقدامات قانونی لازم به عمل آید.

 

منبع: عصر ایران

ارسال نظر