|
کدخبر: 136333

رفت و آمد عابرین پیاده هم از ۹ شب ممنوع است؟

همزمان با ورود به سومین ماه پاییز ۹۹ و با آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی و اطلاع‌رسانی در خصوص آن، چند سوال پرتکرار از سوی مخاطبان مطرح شده بود که بر آن شدیم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در محدودیت های کرونا به چه شکل خواهد بود؟ این تاکسی‎ها در زمره حمل‌ونقل عمومی قرار دارند و مشمول ممنوعیت نخواهند شد.

منع تردد از ساعت ۹ شب، مخصوص خودروهاست یا عابران؟! این ممنوعیت شامل عابران پیاده نیست.

چه نهادی قرار است بر روی بستن صنوف نظارت کند؟ در استان‎ها کمیته نظارت با حضور بسیج و بازرسان اتاق اصناف، پلیس اماکن و هلال احمر، به صورت میدانی بر اجرای طرح نظارت دارند.

در زمان اجرای طرح شرکت‌های خصوصی تعطیل هستند؟ فقط شرکت‎های خصوصی مربوط به گروه ۱ مشاغل فعالیت دارند.

شیوه تردد کارگران کارخانه‎ها مجاز، به حاشیه شهر چگونه است؟ اگر کارگران برای رفتن به محل کار، نیاز به خروج از شهر داشته‎ باشند، تردد آن‎ها با هماهنگی پلیس و ارائه اسناد بلامانع خواهد بود.

نحوه تردد شاغلان در ساعات منع تردد چگونه است؟ لیست خودروهای مشاغل ضروری از طریق فرمانداری‎ها به راهور اعلام خواهد شد تا شاغلان آن‎ها اعمال قانون نشوند.

رفت و آمد خبرنگاران در ساعات ممنوعیت چطوری باید باشد تا جریمه نشوند؟ مشاغل هماهنگ شده از جمله خبرنگاران، با هماهنگی فرمانداری‌ها و راهور اقدام می‌شود لذا جریمه شامل آنها نخواهد شد.

ساعات کاری حمل‌ونقل عمومی در این دوره محدودیت‎ها چگونه است؟ در این طرح محدودیت ساعت برای فعالیت حمل‌ونقل عمومی پیش‌بینی نشده است.

کاسبی که شغل او در حوزه مواد غذایی و کالاهای ضروری نیست از روز شنبه می‌تواند به سر کار برود یا خیر؟! کاسبان عزیزی که در زمره گروه اول مشاغل باشند، شامل محدودیت و ممنوعیت در وضعیت‌ها نخواهند شد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر