|
کدخبر: 136023

تدابیر لازم برای تردد پزشکان در تعطیلات دو هفته‌ای

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی درباره اعمال محدودیت تردد از روز شنبه و ثبت پلاک گروه‌های پزشکی توضیح داد.

جامعه تدابیر لازم برای تردد پزشکان در تعطیلات دو هفته‌ای

حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، درباره اعمال محدودیت تردد از روز شنبه و لزوم ثبت پلاک مشاغل ضروری از جمله گروه‌های پزشکی اظهار کرد: مکاتبات لازم با پلیس راهور نامه انجام شده است تا از طریق نظام پزشکی استانی پلاک پزشکان، پرستاران، داروسازان و به طور کلی افراد شاغل در مراکز درمانی بخش خصوصی شامل مطب ها، کلینیک ها، مراکز جراحی، داروخانه‌ها و... در فرمانداری‌ها و سامانه پلیس ثبت شود تا این افراد بتواند در زمان منع آمد و شد در داخل شهر تردد داشته باشند.

کرمانپور ادامه داد: همچنین مکاتبات لازم برای ورود و خروج گروه‌های پزشکی با پلاک‌های غیر بومی به مراکز بهداشتی، درمانی شهرهای مشمول ممنوعیت تردد انجام شده است تا گروه‌های پزشکی و افراد فعال در مراکز خصوصی که باید در هر ساعت شبانه روز به مردم خدمت رسانی کنند، مشمول جریمه نشوند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی بیان کرد: در تلاش هستیم تا هر چه سریع تر فرآیند همکاری سازمان نظام پزشکی و پلیس راهور برای ثبت پلاک خودرو گروه‌های پزشکی انجام شود تا پیش از شنبه کار ثبت پلاک خودرو گروه‌های پزشکی در سامانه پلیس راهور ناجا به سرانجام برسد.

کرمانپور با اشاره به اینکه فراخوان برای ارسال اطلاعات خودرو در برخی گروه‌های پزشکی انجام شده است، یادآوری کرد: به‌تدریج فراخوان برای دریافت اطلاعات از طرف نظام پزشکی و انجمن‌ها تا روز شنبه اعلام خواهد شد تا خدمات رسانی گروه‌های پزشکی به مردم دچار اختلال نشود همچنین گروه‌های پزشکی هم در هنگام تردد مشمول جریمه نباشند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی افزود: بر اساس مذاکرات انجام شده در صورتی که موضوع ثبت پلاک تا شنبه محقق نشود همکاران در بخش خصوصی نگران جرائم احتمالی نباشند چراکه با همکاری ستاد ملی مقابله با کرونا و پلیس راهور ناجا این موضوع مرتفع خواهد شد

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر