|
کدخبر: 133802

برف در راه شهرهای ایران

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

جامعه برف در راه شهرهای ایران

فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز در نیمه غربی کشور به‌تدریج سواحل، دامنه‌های جنوب، دامنه‌های البرز و زاگرس بارندگی همچنان ادامه دارد.

گودرزی ادامه داد: فردا چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، گستره بارش‌ها بیشتر می‌شود بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور را هم دربر میگیرد و همچنین شدت بارش‌ها در جنوب غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر برای فردا بیشتر می‌شود، این سامانه جمعه در قالب برف در بیشتر مناطق کشور بجز شمال شرق، شمال غرب در سایر مناطق کشور شاهد بارندگی هستیم.

کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه بارشی روز شنبه از کشور خارج می‌شود و نکته دیگر اینکه پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور بارندگی و کاهش دما را برای بیشتر استان‌های کشور در انتظار است که این سرمای هوا بیشتر در شمال شرق خراسان جنوبی رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: بارش‌ها پنجشنبه و جمعه در مناطق غرب کشور به صورت برف است و برای سه روز آینده خلیج‌فارس و دریای خزر مواج و ناآرام است. برای امروز و فردا بارش‌ها در تهران با شدت و ضعف ادامه دارد و هوای تهران سردتر خواهد شد.

گودرزی گفت: شدت هوای امروز برای بیشتر استان‌های غربی و شمال غرب و شمال کشور و همچنین تهران و کرج بارش‌ها همچنان به نسبت شدیدتر ادامه دارد و بالا امدن آب رودخانه ها، لغزندگی جاده‌ها به علت بارش‌ها وجود دارد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر