|
کدخبر: 132215

ممنوعیت فروش داروهای ترک اعتیاد در داروخانه ها

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اعضای این کمیسیون با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها به این دلیل که عرصه درمان مخصوص پزشکان است، مخالفت کرده است.

جامعه ممنوعیت فروش داروهای ترک اعتیاد در داروخانه ها

زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (دوشنبه ۱۲ آبان‌) اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت درمان با دستور کار بررسی مشکلات فعالان بخش MMT و بررسی بخشنامه‌ سازمان غذا و دارو در خصوص اختصاص داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها برگزار شد. 

شیخی خاطرنشان کرد: در این نشست رئیس سازمان بهزیستی، انجمن‌های صنفی درمانگران اعتیاد، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر ، معاون درمان وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، نماینده سازمان نظام پزشکی و نمایندگان سایر کمیسیون‌های مجلس و جمعی دیگر از کارشناسان و اساتید دانشگاه حضور داشتند. 

وی افزود: اکثر اعضای حاضر در این جلسه با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها مخالف بوده  و عرصه درمان را مخصوص پزشکان می‌دانستند و از این رو مقرر شد برای رفع ایرادات سیستم موجودِ درمان بیماران مبتلا به اعتیاد اقدام عاجل صورت پذیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: داشتن درمانگاه، ساختن ساختاری برای درمان معتادان بوده و باید ایرادات آن را پس از ۲۰ سال فعالیت، احصاء شده و آنرا ارتقا دهیم.

منبع: فارس
  • مسعود ارسالی در

    متاسفانه مراکز ترک اعتیاد خصوصی برای کسب درآمد بیشتر هیچکدام اقدام به ترک اعتیاد فرد بیمار نمیکنن فقط از یک مواد به مواد دیگر جایگزین میکنن . من به مدت پنج سال هست که برای ترک اقدام کردم اما فقط نوع م صرف فرق کرده هنوز هم اعتیاد دارم.

ارسال نظر