|
کدخبر: 129606

جدیدترین علامت ابتلا به کرونا

دانشمندان انگلیسی به تازگی علائم جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا را کشف کرده‌اند. پژوهشگران اعلام کردند که از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به COVID-۱۹ محسوب می‌شود.

جامعه جدیدترین علامت ابتلا به کرونا

متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند که شماری از بیماران بد حال مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری بودند، دچار اختلالات شنوایی شده‌اند. این مبتلایان از زنگ زدن یا وزوز کردن گوش رنج می‌بردند.

خاطر نشان شده است که شماری از بیمارانی که قبلا بیماری COVID-۱۹ در آنها تشخیص داده شده بود، در ابتدا از تنگی نفس و سپس "وِزوِز کردن گوش" بدون هیچ محرک خارجی شکایت داشته‌اند. اما به ناگاه قدرت شنوایی خود را از دست دادند.

محققان پس از ارزیابی‌های گسترده اعلام کردند دلیل مشخص برای از دست دادن حس شنوایی این فرد وجود ندارد، اما این موضوع احتمالاً نتیجه مستقیم آلوده شدن به ویروس کروناست. این علامت به تازگی مشاهده شده است و دانشمندان نیازمند تحقیقات گسترده تری برای مشخص کردن چگونگی رفتار و تاثیر ویروس بر ساختار شنوایی هستند.

از اینرو دانشمندان از پزشکان خواستند تا در صورت تشخیص COVID-۱۹ به هرگونه تغییر در شنوایی بیماران توجه کرده و اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای درمان آنها انجام دهند.

متخصصان یادآوری می‌کنند که وزوز کردن گوش می‌تواند با بیماری‌های دیگر نیز همراه باشد. بنابراین، زمانی که این علامت همراه با علائم شایع ویروس کرونا وجود داشت باشد، موجب نگرانی است.

دانشمندان تاکید دارند اگر فردی حس شنوایی خود را از دست داده لزوماً به معنای آن نخواهد بود که به کرونا مبتلا شده است. از دست دادن حس شنوایی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد و این امر می‌تواند موقت و دائمی باشد.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر