|
کدخبر: 128837

دلیل نارضایتی مشتریان آیفون ۱۲ چیست؟

اقدام اپل برای حذف شارژر و ایرفون از آیفون ۱۲ بسیاری از کاربران را ناراضی کرده است.آنها معتقدند اپل برای صرفه جویی در هزینه هایش شارژر و ایرفون را از جعبه اصلی دستگاه حذف کرده است.

جامعه دلیل نارضایتی مشتریان آیفون ۱۲ چیست؟

اپل هفته گذشته از سری آیفون ۱۲ جدید رونمایی کرد. ۴ دستگاه این سری مجهز به فناوری نسل پنجم اینترنت موبایل و دوربین‌های جدید هستند، اما بدون ایرپاد و شارژر به فروش می‌رسند.

همین امر به نارضایتی بسیاری از مشتریان اپل منجر شده است. این شرکت فناوری ادعا می‌کند اقدام مذکور برای کاهش تاثیر تلفن‌های هوشمند بر تخریب محیط‌زیست است اما منتقدان معتقدند هدف این امر کاهش گازهای گلخانه‌ای نیست و اپل تصمیم دارد با این روش در هزینه‌های خود صرفه جویی کند.

نارضایتی مشتریان درباره تصمیم اپل در توئیتر منعکس شده است. یکی از کاربران این شبکه اجتماعی نوشت: اکنون اپل آیفون را بدون شارژر می‌فروشد. خیلی زود آنها نمایشگر دستگاه را حذف می‌کنند و کاربران مجبور می‌شوند به وسیله یک اتصال، آن را به دستگاه خود وصل کنند!

مشتریان محصولات اپل نه تنها باید نرخ ۸۰۰ دلاری برای نسخه ساده آیفون ۱۲ بپردازند که ۲۰۰ دلار بیشتر از بهای آیفون ۱۱ است، بلکه باید حدود ۹۰ دلار برای خرید ابزارهایی پرداخت کنند که قبل از این رایگان در اختیارشان قرار می‌گرفته است. اپل اعلام کرده کاربران می‌توانند با پرداخت ۳۹ دلار شارژر«مگاسیف» و ۴۹.۹۹ دلار ایرفون‌های بی‌سیم «بیت فلکس» را بخرند.

اپل ادعا می‌کند با حذف شارژر و ایرفون از آیفون ۱۲، سالانه بیش از ۲ میلیون متریکتن انتشار دی اکسید کربن را کاهش می‌دهد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر