|
کدخبر: 126923

رکورد کرونا در این استان زده شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از رکوردزنی کرونا در استان خبر داد و افزود: متاسفانه تنها طی ۲۴ ساعت ۱۵ نفر در استان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

جامعه رکورد کرونا در این استان زده شد

دکتر محمودرضا مرادی با اشاره به تدوام سیر صعودی مبتلایان کرونا در استان گفت: متاسفانه موج سوم کرونا با شدت بیشتری همچنان ادامه دارد و اصلا مشخص نیست در کجای این موج قرار داریم.

وی از سیر صعودی مبتلایان کرونا در استان خبر داد وافزود: در شبانه روز گذشته ۲۲۰ بیمار کرونا مثبت بستری و سرپایی در استان شناسایی شده و جمع  مبتلایان شناسایی شده در استان به حدود بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.

مرادی خاطرنشان کرد: همچنین طی شبانه روز گذشته ۱۲۶ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند و مجموع بستری های کرونا در حال حاضر به ۵۲۷ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یاداور شد: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در مجموع ۱۳ هزار و ۵۴۵ نفر در استان بستری شده اند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۳۸۲ نفر ترخیص شده اند.

وی خاطرنشان کرد: بستری شدن همزمان ۵۲۷ نفر موجب شده تا بخش های ویژه بیماران کرونایی در شهرستان کرمانشاه عملا پُر شود و در حال حاضر در حال خالی کردن بخش های پشتیبان جهت بستری بیماران جدید کرونایی هستیم.

مرادی یادآور شد: بخش های کرونا در شهرستان ها هنوز گنجایش دارند، اما هرچیزی حدی دارد و قطعا اگر تعداد بیماران بیش از حد انتظار افزایش یابد دچار مشکل می شویم.

وی با انتقاد از رفتار مردم در مواجه با این ویروس گفت: متاسفانه بسیاری مردم کرونا را شوخی گرفته اند یا فکر می کنند "مرگ برای همسایه است"، این درحالی است که کرونا کوچک و بزرگ و مرد و زن و جوان و پیر و ... نمی شناسد و هرکه سر راهش باشد را آلوده کرده و گرفتار می کند.

مرادی تصریح کرد: این بیماری خطرناک و کُشنده است و مردم واقعا باید برای حفظ جان خود و عزیزانشان پروتکل ها را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند و از تردد غیرضرور در جامعه خودداری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به بستری حدود ۱۰۰ بیمار کرونایی در بخش های ICU گفت: متاسفانه بطور معمول نیمی از این افراد جان خود را از دست می دهند و فوتی ها کرونا طی دو سه هفته آینده در استان اوج خواهد گرفت و از مردم می خواهیم برای جان خودشان هم که شده پروتکل ها را رعایت کنند.

مرادی به بمباران های دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد وافزود: بعد از بمباران تا چند روز خیابان ها خلوت بود و مردم بدانند کرونا از بمباران دوران جنگ هم خطرناکتر است و به تدریج افراد را قربانی می کند، بنابراین خواهش می کنیم مردم از تردد غیرضروری در جامعه خودداری کنند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر