|
کدخبر: 126537

به این استان ایران فعلا سفر نکنید

در این استان ایران بستری بیماران کرونایی سه برابر شده است و تا اطلاع ثانوی به این استان سفر نکنید.

جامعه به این استان ایران فعلا سفر نکنید

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه آمار بستری‌های کرونا در استان سه برابر شده است، گفت: ما از ۲ برنامه پیش‌رو یعنی مراسم‌های مربوط به اربعین حسینی و احتمال مسافرت شهروندان در تعطیلات پایان ماه صفر نگران هستیم.

«محمودرضا مرادی» عصر شنبه  افزود: ستاد ملی کرونا هرگونه سفر به عراق برای حضور در پیاده روی اربعین را ممنوع اعلام کرده اما لازم است عزاداران حسینی در برگزاری مراسم های مذهبی و جلسات روضه نیز توصیه‌های مسئولان را رعایت کنند و در صورت امکان جلسات روضه را به سال آینده موکول یا با کمترین جمعیت برگزار کنند.

او نگرانی دوم را هم مربوط به تعطیلات پایان ماه صفر دانست که احتمال مسافرت شهروندان و امکان چرخش و شیوع ویروس را بالا برده است.

بستری‌ها سه برابر شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، وضعیت کرونایی استان را قرمزِ هشدار دهنده دانست و گفت: تعداد موارد بستری مبتلایان کرونا در استان نسبت به اواخر مرداد و اوایل شهریور حدود سه برابر شده است و موارد بستری در آی سی یو و نیازمند تنفس مصنوعی نیز افزایش یافته است.

مرادی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی با بالاترین ظرفیت ممکن در حال خدمت رسانی به بیماران کرونا است گفت: در هفته گذشته ۲۱ تخت آی سی یو اضافه کردیم و در هفته جاری نیز ۱۲ تخت دیگر در بیمارستان فارابی ایجاد می‌شود؛ ۲۰ تخت دیگر هم به زودی راه اندازی خواهد شد.

او همچنین اظهار کرد: بیمارستان امام رضا(ع) نیز به تعدادی تخت جدید مجهز شده اما با این تلاش ها همچنان ظرفیت خدمت‌رسانی به بیماران کرونا محدود و کاهش ورودی بیمارستان ها یک ضرورت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه مشخص نیست اکنون در پیک سوم کرونا هستیم یا خیر، اضافه کرد: روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ مورد بستری جدید در بیمارستان‌های استان داریم اما در مقابل تعداد آمار ترخیص کمتر از آن است به طوری که روزانه ۲۰ تا ۲۵ نفر به جمعیت بیماران بستری استان اضافه می شود.

به گفته او، از سوی دیگر کسانی که در آی سی یو بستری می شوند به زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارند که این موضوع به ماندن بیشتر بیماران در بیمارستان و اشغال شدن تخت ها منجر می شود.

منبع: رکنا

ارسال نظر