|
کدخبر: 107277

وحید خزایی در یک قدمی اعدام!

وحید خزایی در بازگشت به ایران بازداشت شد او اتهامات زیادی دارد که برخی آنقدر بزرگ هستند که او را در برابر اتهام محاربه قرار می‌دهد که مجازاتی جز اعدام ندارد!

جامعه وحید خزایی در یک قدمی اعدام!

وحید خزایی یکی از چهره‌های معروف در اینستاگرام، هنگام بازگشت به ایران در فرودگاه امام خمینی(ره) بازداشت شد و در همان فیلم مشخص شد او در خاک ترکیه هم تحت نظر نیروهای اطلاعاتی سپاه بود.

بلافاصله بعد از دستگیری وحید خزایی در خاک ایران فیلمی در فضای مجازی انتشار یافت که نشان می‌داد وحید خزایی به جز اتهام قدیمی در ایران که به پرونده دخترخاله‌ها معروف بود و پلیس فتا حواسش به همه جا است هم از این پرونده سر زبان‌ها افتاد و وحید خزایی با سپردن وثیقه به ترکیه گریخت اتهامات سنگینی هم دارد!

او باند شرط بندی دارد و این یکی از اتهامات اصلی او است اما او نگرانی‌ای از زندان ندارد اما یکی از مهم‌ترین اتهامات وحید خزایی توهین به مقدسان دینی توهین به اعتقادات مذهبی و توهین به مقامات ایرانی است که بارها شاهد این توهین‌ها بوده‌ایم.

اعدام برای وحید خزایی

همین اتهامات او را در برابر اتهام مفسد الا فی الارض بودن قرار می‌دهد که مجازاتش اعدام است که البته باز هم بستگی به دفاعیات و نوع برخورد قانون با وحید خزایی دارد اما محتمل است وحید خزایی با این اتهام با کیفرخواست مواجه شود.

چرا وحید خزایی به ایران بازگشت؟

وحید خزایی صبح سوم تیرماه، در فرودگاه امام بازداشت شد هنوز مشخص نیست وحید خزایی به چه دلیل با آگاهی از اینکه در همان بدو ورود به ایران بازداشت می‌شود و مجازات سنگینی خواهد داشت به ایران آمده است و انگیزه او را هیچ کس نمی‌داند.

وحید خزایی که در ایران از او به عنوان یکی از "شاخ‌های اینستاگرام" نام برده می‌شود، از چهره‌های جنجالی شبکه‌های مجازی بود که یک بار هم پیش از این توسط پلیس فتا (فناوری و تبادل اطلاعات) دستگیر شده بود.

وحید خزایی قبل از بازگشت به ایران فیلمی از خود منتشر کرده بود که نشان می‌داد به اداره پناهجویان در ترکیه رفته و برگه اجازه خروج گرفته است.

ظاهرا وحید خزایی بعد از خروج از ایران در ترکیه درخواست پناهندگی داده بوده است.

وحید خزایی متولد ۱۳۶۴ است و می‌گوید تا دبیرستان بیشتر درس نخوانده است. او در اینستاگرام ویدئوی رقص خود را منتشر می‌کرد و تعداد دنبال‌کننده‌های او (فالوئر) به بیش از یک میلیون رسیده بود.

وحید خزایی می‌گوید خرج زندگی لوکس خود را از طریق آگهی‌های اینستاگرام تامین می‌کرده است. می‌گوید پدر ندارد و...

عمده درآمد وحید خزایی تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی مانند سایت پوکر بود. وحید خزایی می‌گوید به خاطر تبلیغ بازی پوکر، از هر نفر که وارد این سایت می‌شد به اندازه ۲۰ درصد از شرکت صاحب سایت پول می‌گرفت. او بعدها وارد سایت‌های شرط‌بندی فوتبال شد.

وحید خزایی بعد از ورود به ترکیه در طول چند سال که آنجا اقامت داشت با مالکان سایت‌های شرط‌بندی فوتبال دچار اختلاف شد و ادعا کرد که همه این سایت‌ها متعلق به یک نفر و آن فرد "کلاهبردار" است.

چهار سال پیش وحید خزایی با شکایت چند شاکی خصوصی بازداشت شد. سه زن به دلیل انتشار عکسشان از او شکایت کرده بودند که او توانست با گرفتن رضایت بعضی از آنان آزاد شود.

هنگام بازداشت گفته بود از این‌که "با آبروی زنان بازی کرده" پشیمان است.

بعد از آزادی به استانبول "گریخت." وحید خزایی گفت دلیل رفتنش از ایران این بوده که شنیده برای او درخواست حکم "فاسد فی‌الارض" شده و از ترس به ترکیه رفته است.

وحید خزایی در ابتدای خروج از ایران، از شرایط خود راضی بود و می‌خواست به امریکا برود اما به‌تدریج از ماندن در ترکیه و وضعیت آنجا ابراز نارضایتی کرد.

کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس فتا سال ۱۳۹۷ گفته بود که وحید خزایی تحت تعقیب است. او با انتقاد از فرار خزایی گفت به قوه قضاییه پیشنهاد داده بود "برای او حکم سبک نبرند، اما متاسفانه برای او حکم سبک بریده شد."

این سوالی است که در شبکه‌های اجتماعی زیاد پرسیده شده و البته پاسخ روشن و موثقی برای آن وجود ندارد.

ظاهرا درآمد وحید خزایی در ترکیه کاهش یافته بود، هرچند خودش گفته بود برای تبلیغ در اینستاگرام هفته‌ای ۹۰۰ دلار درآمد دارد که برای او کافی است.

وحید خزایی قبل از بازگشت به ایران گفته بود به دلیل این‌که سایت‌های شرط‌بندی فوتبال "پول مردم را می‌خورند" دیگر از کارکردن با آنها و درآمد بالای آن گذشته است.

 

 

منبع: رکنا
 • حمید ارسالی در

  تمام کسانی که سایت شرطبندی تبلیغ میکنن ب اید دستگیر بشن خارج کشور هستن جوانای این مملکت بدبخت کردن با سایتهای شرطبندی

 • رضا صالحی ارسالی در

  شما اگر کلیپ دستگیری و مصاحبه ها و کلیپه ای دیگه این شخص رو ببینید دقیقا متوجه می شید که ایشون از لحاظ اخلاقی و انسانی به هیچ حد و مرزی پایبند نیست و اگر در مواقع ی که احساس خطر کنه و بدون که ممکنه گرفتا ر بشه به سرعت تغییر رفتار و بقول معروف ر نگ عوض میکنه. ایشون یک فرد خطرناک برای ج امعه هستش. درسته که خطر جانی و امنیتی به حساب نمیاد، اما هر کسی که حتی مثل من ذر ه ای از روانشناسی اطلاعی نداشته باشه هم میتونه متوجه بشه که این فرد یک موجود بسی ار پلید و خطرناکه. با دیدن کلیپ ها و رفت ارش دقیقا این حس که ایشون فردی مشکل دار هست به آدم القا میشه. باید در زندان بمون ه و یا اعدام بشه. اگر هم با حکم ابد مواج ه بشه نباید با عفو و شرایط قانونی دیگه د ر آینده آزاد بشه.

  • ناشناس ارسالی در

   آخه تو کی باشی که بخوای در مورد اعدام دی گران نظر بدی

 • بهنام ارسالی در

  وحید گناهکار است یا بیگناه قوه قضاییه می داند و بس ولی مقصران اصلی برخی مردم کشور خودمان هستند که به دلخواه خودشان قماربا زی میکنند و من هر روز در مسیر برخی خیابا نها و پارکها می بینم و شما هم می بینید.د عا میکنم خداوند همه ما را حتی این بنده خ دا را عاقبت بخیر کند.

  • احسان ارسالی در

   کی نگو

 • فاضل ارسالی در

  براى چى اعدام بشه كى چه كسى در ايران بخاطر فحش اعدام شده اين رفت ديد دنياى غرب پوچ هستش گول تبليغ منو تو رو خورده كه لاكچرى زندگى ميكنه اون چندتا هم كه به هم ديگه مرسدس اجاره ايى هديه ميدن همش فيك فيكه بدبخت تر از خودشون وجود نداره

 • علیرضا ارسالی در

  این همه جوون مملکت رو با این انگا اعدام کردید ایشالا خدا خونتونو خراب کنه

 • علی ارسالی در

  بعضی دوستان چه راحت میگن اعدام متاسفم دا ریم در مورد زندگی یک آدم حرف می زنیم ما کی هستیم که یک نفر بکشیم بخدا گناه هست ز ندگی خداوند داده خودشم زندگی می گیره بخد ا گناه هست حالا جوانی کرده خامی کرده رفت ه ترکیه دوتا فوش داده خدایی خود ماها بدت ریم خودمون تو همچین موقعیتی گیر بیفتیم و سوسه نمی شیم حالا جوانی کرده خامی کرده د وتا فوش داده بعدش با پای خودش برگشته ایر ان اسلام دین بخشندگی مهربانی هست خدا با اون بزرگیش می بخشه ما نبخشیم جوانه حالا دوتا فوش داده من کارشو تاید نمیکنم اشتبا ه کرده زندانیش کنین تا آدم شه کتکش بزنین ولی اعدام نکنیم بخدا بقران امام حسین می بخشه بخدا بقران خدا می بخشه ما بخشنده ب اشیم بعدش جوری رفتار کنیم دوتا جوان که گ ول خوردن حالا پشیمون شدن نترسن برگردن وط ن با این اعدام ها کاری میکنیم بیشتر وحشی تر پرخاشگر شن از خداوند متعال میخوام هم ه رو به راه راست هدایت کنه جوان های مارو هم به راه راست هدایت کنه رهبر عزیزمون ر و برای تمام مسلمین حفظ کنه الهی آمین یاح ق

 • ail ارسالی در

  اینا خدا زده حالا هم برگشته به وطنش از ب چگی هم پدر بالا سرش نبوده آدم هم نکشته چرا اعدام شه به این فکر کنید که مادرش هم ین یه بچه را داره . خدا بهش رحم کنه . شم ا هم رحم کنید وسلام

 • یحی ارسالی در

  اینا رو باید اعدام کنیم.
  اینا مفسد فی الارض هستند.
  لعنت بر وحید خزای ی

 • رضا سیاوشی ارسالی در

  اعدام کار اشتباهیه هیچکس نباید اعدام بشه نگاه به جرم نکنید باید مشکلشو فهمید و د رمانشکرد حالا تو هر کی دزدی کرد یا ادم ک شت اعدام کنی درست میشع .چرا انقد بدبختیم حیوان از ما خیلی بهتره ما ابروی اشرف مخ لوقاتو بردیم .۱۰۰ سال دیگه این مردم ادم نمیشن

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...