کدخبر: 102667

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با صدور بخشنامه‌ای دوباره بر آمادگی حداکثری مدیریت شهری و روستایی و رعایت نکات لازم از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خصوص پیشگیری از وقوع آتش سوزی در بوستان‌ها، فضاهای سبز شهری و روستایی و جنگل‌ها و مراتع شهری و روستایی با همکاری دستگاه‌های ذیربط، خبر داد.

جامعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند

در بخشنامه مهدی جمالی نژاد به استانداری‌ها در زمینه ضرورت کنترل و پیشگیری از آتش سوزی در بوستان‌ها، فضاهای سبز و جنگل‌ها و مراتع واقع در شهرها و روستاها با اشاره به افزایش دمای هوا و خشک شدن پوشش گیاهی که امکان بروز آتش نشانی را افزایش می‌دهد، بر آماده باش حداکثری و ارتقای سرعت عمل واحدهای ذیربط در شهرداری ها و دهیاری‌ها برای خاموش کردن آتش و انجام گشت‌های لازم از فضاهای ذکر شده تاکید شده است.

نظارت بر تمهیدات ایمنی پیش‌بینی‌شده در پارک ها، مناطق جنگلی، مراکز تفریحی و ارائه راهنمایی و مشاوره برای ایمن‌سازی اماکن فوق، برگزاری "مانورهای آمادگی مشترک اطفای آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع" بین کلیه نیروهای امدادی و عملیاتی در سطح شهرستان‌ها از دیگر موارد مورد تاکید در بخشنامه معاون عمرانی وزیر کشور است.

 رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین بر آماده‌سازی تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز اطفای آتش سوزی شامل بازبینی، تعمیر و استقرار آنها توسط شهرداری‌ها و دهیاری ها، تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی برای اجرای "دستورالعمل طرح جامع مدیریت و پیشگیری اطفای آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع" با حضور تمامی متولیان موضوع مشتمل بر شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، شوراها، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل محیط‌زیست استان، سازمان‌های مردم‌نهاد، ... و اطلاع رسانی به موقع و اعلام هشدار به شهروندان در زمینه پیشگیری و کنترل آتش سوزی با بهره گیری از ظرفیت‌های صداوسیما و خبرگزاری‌های استان، پایگاه‌های اینترنتی سازمانی، شبکه‌های مجازی و فضاهای تبلیغات شهری و روستایی تاکید کرده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، وی همچنین بر ضرورت هماهنگی و تعامل حداکثری مدیریت شهری و روستایی استان با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به منطور اجرایی شدن مفاد تفاهمنامه فی‌مابین اشاره کرد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر