|
کدخبر: 197931

پنج نماد برتر بورسی در معاملات امروز + جدول

امروز معامله‌گرها ۲۹۰میلیارد تومان سهام فرابورس ایران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۸.۶درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری هامون صبا معامله شد.

روز جاری در مجموع حدود ۹هزار و ۶۴۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فرابورس»، «کگلح»، «خگستر»، «شستا» و «برکت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۲۹۰میلیارد تومان سهام فرابورس ایران دست به دست شد، حق تقدم معدنی و صنعتی گل گهر پس از معاملاتی به ارزش ۱۹۰میلیارد تومان دوم شد و سهام گسترش سرمایه‌ گذاری ‌ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات ۸۱۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۸.۶درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری هامون صبا (وهامون) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۱۷.۷درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۵سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۶۲نماد نخست اختصاص داشت.

نماد+جدول

نماد+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...