|
کدخبر: 132079

پالایشی‌ها بورس را منفی کردند

در پایان معاملات امروز بازار سهام عرضه در نمادهای شاخص‌ساز باعث شد روند بازار سهام نزولی شود و شاخص کل با افت ۱٫۲۰ درصدی به یک میلیون و ۲۶۴ هزار واحد رسید.

بورس پالایشی‌ها بورس را منفی کردند

با شروع معاملات امروز بازار سهام، عرضه زیاد در نمادهای شاخص‌ساز باعث روند نزولی شاخص کل شد اما با بازگشایی نمادهای خودرویی عرضه در شاخص‌سازان کم شد و به نوعی عرضه و تقاضا در شاخص‌سازان به تعادل رسید.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی روندی نزولی داشتند و تاثیر منفی زیادی بر شاخص کل داشتند و این روند نزولی در حالی است که صندوق پالایشی یکم با احتساب ۳۰ درصد تخفیف اولیه باز هم در زیان است.

همچنین نمادهای خودرو، نوری، جم‌پیلن، پاکشو، رانفور نمادهایی هستند که بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل و نمادهای فارس، شپنا، شتران، شبندر، اخابر صدرنشین تاثیرگذاری منفی بر شاخص کل بورس هستند.

نمادهای خودرویی روند خوبی در بازار سهام امروز داشتند و با بازگشایی نماد خودرو روند بازار کمی به مثبت بازگشت و این موضوع شاید نماینگر لیدر محور بودن بازار سهام باشد.

البته باید اشاره کرد که بسیاری از کارشناسان معتقدند بعد از انتخابات امریکا روند بازار سهام فارغ از نتیجه انتخابات مثبت است. این در حالی است که امروز احمد نادری، نماینده مجلس خبر داده است که استیضاح «فرهاد دژپسند»، وزیر اقتصاد با ۸۰ امضا به هییت رئیسه مجلس تقدیم شده است و به نظر می‌رسد که این موضوع بازار سرمایه را در روزهای آینده متاثر کند.

منبع: تجارت نیوز
  • علی ارسالی در

    سلام پالایشی ها بازار را منفی کردن شستا بازار گردان ندارد وتجارت تا ۲۴ آبان تعلی ق دارد تملت بدلیل نامعلوم یک ماهست استرا حت میکند و..... کلیه افراد دو سوم سرمایه اش سرگردان است و از بقیه نماد ها زیان م یکند نزدیک ۲۱ میلیون عضو باسواد بیکار مم لکت با مدارک دکترا و ارشد و کارشناسی حق وقیها بدانند اینان همنوعان شمایند‌.

  • ناشناس ارسالی در

    آقای دولت لطفا پول ما را از خرید دارادوم بدهید ما سود شما را نمی خواهیم ما لازم داریم بدختیم فقیریم که به بورس اعتماد کر دیم که شاید سود کنیم لطفا باز کنید نماد را در زیان هم بفروشیم

ارسال نظر