|
کدخبر: 128955

جزئیات جدید از فروش غیرمستقیم سهام عدالت

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت: تا یکماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند.

بورس جزئیات جدید از فروش غیرمستقیم سهام عدالت

اکبر حیدری با بیان این که تا یکماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند افزود: از زمان آزادسازی سهام عدالت بارها به سهامداران تاکید شده که از فروش آن خودداری کنند زیرا این سهام ارزنده است و مردم می‌توانند در آینده از سود آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: دو روش مستقیم و غیر مستقیم برای فروش سهام عدالت مشخص شد که در روش غیرمستقیم، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند و سبد دارایی سهام عدالت، در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه افراد باید توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری همان استانی که ثبت نام کردند اقدام به فروش سهام خود کنند گفت: در روش غیرمستقیم، صرفا سهم‌ها در یک سهم و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی عرضه می‌شود و افراد برای فروش باید توسط همان شرکت سرمایه‌گذاری در استان اقدام کنند.

حیدری افزود: فرآیند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، مرحله‌ای است تا به امروز بیش از ۲۷ شرکت مجمع افزایش سرمایه را انجام دادند و منتظر تایید نهایی هستند.

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت اضافه کرد: مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران برگزار شد اما براساس تصمیم شورای‌عالی بورس قرار شد شرکت سرمایه‌گذاری استانی البرز به صورت جداگانه تاسیس شود.

وی با بیان اینکه در هفته آینده، مجمع افزایش سرمایه ۴ شرکت برگزار می‌شود، گفت: از ۱۹ میلیون سهامدار سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، ۳ میلیون نفر اقدام بفروش سهام‌خود کردند این‌موضوع بیانگر این است که افراد می‌خواهند سهام خود را نگهداری کنند.

حیدری تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس بود و سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند در این استان اقدام به فروش سهام خود نکردند بنابراین صفی برای فروش سهام عدالت تشکیل نشد.

 

منبع: تسنیم
  • سعید ارسالی در

    علی لعنت الله.شما چی میدونید از مشکلات اقتصادی مردم مرغ25000 تاحالا ندیده بودیم .فقط خوبیش اینه ایندگان از مردم ایران حتما یاد خواهند کرد همانطور که ما از اصحاب کهف یاد کردیم .

ارسال نظر