|
کدخبر: 127991

کدام سهام‌های بورسی بیشترین رشد قیمت را داشتند؟

امروز سهامداران شرکت‌های پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری استان بوشهر و سیمان آرتا اردبیل در بورس و معامله‌گران شرکت‌های نفت پاسارگاد، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان و صنایع ماشین‌های اداری ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

بورس کدام سهام‌های بورسی بیشترین رشد قیمت را داشتند؟

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۵ هزار و ۲۲۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۹۷هزار و ۴۵واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۲میلیارد و ۸۹۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۹۴۱میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۵۷۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری استان بوشهر و سیمان آرتا اردبیل بیشترین رشد نرخ را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سازه پویش، گروه صنعتی ملی و قند نیشابور بیشترین افت نرخ را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۱۲میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۶۰۸میلیارد تومان در یک میلیون و ۴۸۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۵۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۷۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های نفت پاسارگاد، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، افرانت و قاسم ایران بیشترین کاهش نرخ را داشتند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر