|
کدخبر: 121554

روند نزولی بازار بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

ایمان رئیسی، کارشناس بورس می‌گوید تا زمانی که سهم‌های کوچک به تعادل نرسند همچنان نگران افت شاخص هستیم. اما سیگنال‌ها و اخبار رسیده به بازار این امیدواری را ایجاد کرده که به زودی سه هفته تلخ بورس فراموش می‌شود.

بورس روند نزولی بازار بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در تحلیلی درباره بازار سهام نوشت: شاخص کل بعد از افتی که تا محدوده ۱۶۰۰ واحد داشت اکثر فعالان بازار را به دنبال الگوی دوقلوی کف سوق داد که متاسفانه محقق نشد.

اما با شکسته شدن این حمایت در تصحیح ۵۰ درصد یعنی ۱۵۰۰ حمایت بسیار مهمی داریم که واکنشی که امروز۱۹ شهریور در مجموع بازار دیدیم و از طرفی پیش واگرایی مثبت در اندیکاتور rsi شکل گرفته که در صورت مثبت بودن شاخص در روزهای شنبه و یکشنبه این سیگنال تایید خواهد شد.

لازم به ذکر است تا زمانی که سهم‌های کوچک به تعادل نرسند همچنان نگران افت شاخص هستیم. اما با توجه به اخبار مثبت واصله به بازار و در پیش رو بودن انتشار گزارش‌های ۶ ماهه و همچنین قرار گرفتن نمودار قیمت اکثر سهم‌ها در ناحیه اشباع فروش، امیدوارم همه سهامدارانی که سرمایه‌های خودشان را در جهت رونق اقتصادی کشور به این بازار آوردند بزودی این ۳ هفته تلخ را به فراموشی بسپارند.

مقاومت‌های پیش روی شاخص ۱۶۷۰ هزار واحد و ۱۷۵۰ هزار تا رسیدن به قله قبلی است.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر