|
کدخبر: 189081

بررسی بازدهی بازارها / سکه مرز حساس را لمس کرد

دلار آمریکا مرز حساس را پشت سرگذاشت، اما قیمت دلار متشکل افت کرد، عرضه یورو نسبت به روز گذشته تقریبا دوبرابر شد و در سطوحی قرار گرفت که از ۸ تیر تجربه نکرده بود.

دلار آمریکا عصر روز گذشته روی ۲۵ هزار و ۱۲۰ تومان قرار داشت. دلار در شروع معاملات امروز روی ۲۵ هزار و ۲۴۰ تومان و بالای مرز حساس ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت. نرخ دلار تا ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان نیز بالا رفت و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۵ هزار و ۲۹۰ تومان قرار گرفت.

درهم بالای ۶ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت

قیمت درهم نیز همراه با دلار رشد کرد. درهم امارات عصر روز گذشته روی ۶ هزار و ۸۹۰ تومان قرار داشت. نرخ درهم در شروع معاملات امروز ۶ هزار و ۹۳۰ تومان بود، تحلیل‌گران نوسان درهم بالای مرز ۶ هزار و ۹۰۰ تومان را برای رشد دلار لازم می‌دانستند. امروز درهم با دلار همراهی کرد و تا پایان معاملات بالای این مرز باقی ماند. قیمت درهم در پایان معاملات امروز روی ۶ هزار و ۹۳۰ تومان قرار داشت.

در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر به وقت ایران طلای جهانی روند نزولی را دنبال می‌کرد، قیمت دلار در این ساعت زیر مرز ۱۸۰۰ دلار و روی ۱۷۹۹ دلار قرار داشت. با وجود اینکه طلا تا این ساعت عملکرد نسبتا ضعیفی داشت، قیمت سکه تغییرات مثبت قیمتی را به ثبت می‌رساند. قیمت سکه در شروع معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قرار داشت. سکه در ادامه رشد کرد، به مرز حساس ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نزدیک شد، آن را لمس کرد و دوباره زیر مرز حساس روی رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قرار گرفت.

حرکت خلاف جهت در بازار متشکل

قیمت دلار آمریکا در معاملات امروز رشد قابل توجهی داشت و از مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. اما نرخ دلار متشکل افت کرد. تغییرات قیمتی در بازار متشکل محدود بود، با این وجود حرکت خلاف جهت بازار متشکل در حالی که قیمت دلار بازار آزاد مرز حساس را پشت سر گذاست قابل توجه بود.قیمت دلار در بازار متشکل ارزی و بازار آزاد نزدیک ۵۰۰ تومان اختلاف داشت.

عرضه دلار متشکل بالای متوسط قرار دارد

حجم عرضه دلار متشکل نسبت به روز گذشته ۱۳ درصد افت کرد و روی ۷ میلیون و ۹۰۸ هزار قرار گرفت. عرضه دلار با وجود افت ۱۳ درصدی نسبت به روز گذشته بالای متوسط قرار دارد. متوسط حجم عرضه از ۷ فروردین تا امروز ۵ میلیون و ۴۶۷ هزار به دست می‌آید.

عرضه یورو دوبرابر شد

افزایش عرضه یورو نیز در بازار متشکل امروز قابل توجه بود، عرضه یورو امروز تقریبا دوبرابر روز گذشته بود. عرضه یورو در روز چهارشنبه یک میلیون و ۷ هزار بود، از ۸ تیر ماه عرضه یورو در این حوالی قرار نگرفته بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت دلار آمریکا امروز از مرز ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد و قیمت سکه امامی با وجود عملکرد نسبتا ضعیف طلای جهانی رقم ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را لمس کرد. البته قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات زیر این مرز قرار گرفت. با وجود افزایش قیمت دلار آزاد نرخ دلار متشکل قدری افت کرد. عرضه دلار نسبت به روز گذشته افت کرد اما همچنان بالای متوسط بود. عرضه یورو متشکل دو برابر روز گذشته بود و در محدوده‌ای قرار داشت که از هشتم تیر ماه تجربه نکرده بود.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...