|
کدخبر: 111262

تحلیل های اشتباه در فضای مجازی دلیل نوسان بازار طلا

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: تحلیل‌های برخی افراد سودجو در فضای مجازی بازار طلا را دچار نوسان کرده است.

بانک و بیمه تحلیل های اشتباه در فضای مجازی دلیل نوسان بازار طلا

ابراهیم محمد، در خصوص آخرین تحولات بازار طلا و سکه اظهار کرد: بازار‌های بین المللی طلا امروز به دلیل آخر هفته میلادی تعطیل بود و بازار‌های داخلی تاثیری از این جهت نگرفتند.

وی افزود: با وجود تعطیل بودن بازار‌های جهانی و نوسان کم در قیمت ارز، اما امروز نوسان قیمت طلا و سکه در بازار‌های داخلی زیاد بود و همین نوسان قیمت موجب کاهش شدید داد و ستد در این بازار شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران بیان کرد: دلیل وجود نوسان در بازار‌های داخل با وجود ثبات اونس جهانی و قیمت دلار، التهاب بازار از سوی برخی افراد سوجو در فضای مجازی است که مردم را نسبت به خرید یا فروش طلا و سکه‌های خود راغب می‌کنند.

محمدولی ادامه داد: داد و ستد در بخش مصنوعات طلا تقریبا به صفر رسیده چرا که مصرف کنندگان به دلیل هزینه‌های اجرت و مالیات بر ارزش افزوده رغبتی به خرید این کالا‌ها ندارند.

وی در خصوص قیمت‌های امروز در بازار تصریح کرد: هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز یک میلیون و ۷۸ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان معامله شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر