|
کدخبر: 328228

طلا باز هم نزولی شد | وضعیت جدید قیمت انواع سکه در بازار

قیمت طلا باز هم در روند کاهشی قرار گرفت و به زی کانال ۲ هزار و ۳۳۰ دلار رضایت داد.

اقتصاد طلا باز هم نزولی شد | وضعیت جدید قیمت انواع سکه در بازار

قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش یک درصدی به ۲ هزار و ۳۲۵ دلار رسیده است. همچنین، اونس طلا در این بازار افت ۲۳ دلاری را تجربه کرده است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته قیمت طلا در بازار جهانی افت ۳۰ دلاری و در طول یک ماه گذشته افزایش ۲۸ دلاری قیمت را تجربه کرده است.

بنا به این گزارش، داده‌ها نشان داد که فعالیت‌های تولیدی ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در ماه مه کاهش یافت و هزینه‌های ساخت وساز ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در آوریل به دلیل کاهش فعالیت‌های غیر مسکونی به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت.

سرمایه‌گذاران منتظر گزارش اشتغال در روز چهارشنبه و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه هستند تا سلامت اقتصاد ایالات‌متحده را بسنجند و آیا این موضوع عامل بازدارندگی فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره در سپتامبر خواهد شد یا خیر.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران در حال حاضر با احتمال ۶۰ درصد کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری می کنند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که فشارهای تورمی اساسی در ماه آوریل اندکی کاهش یافته است.

نظرسنجی یک اندیشکده نشان داد که بانک‌های مرکزی جهانی قصد دارند به افزایش میزان ذخایر طلا ادامه دهند که به این فلز گرانبها کمک کرده تا در سال جاری به بالاترین حد خود برسد.

وضعیت جدید قیمت طلا و سکه

بازار سکه پس از دو روز تعطیلی، در حال از سر گرفتن کار خود است. عقب‌نشینی قیمت دلار در معاملات پشت خطی تأثیری منفی بر قیمت سکه داشته و این فلز زرد رنگ داخلی، کاهشی را تجربه کرده است.

قیمت سکه امامی در حالی که پیش از تعطیلات (یکشنبه ۱۳ خرداد) با نرخ ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بسته شده بود، در معاملات پشت خطی شامگاه چهارشنبه، حدود ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد و در محدود ۴۰ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان قرار گرفت. کاهش قیمت طلای جهانی هم چندان بر روند نزولی سکه بی تاثیر نبود. هر اونس طلا صبح امروز با افت نسبی قیمت در محدوده ۲۳۳۸ دلار معامله شد.

این درحالیست که بازار طلا عزم خود را برای فتح سطح مقاومت ۲۳۵۰ دلار جزم کرده است اما کاهش قدرت بازار کار در آمریکا، ترمز افزایش قیمت را تا حدودی کشیده است.

دلار و طلا اما تنها متغیرهای اثرگذار بر قیمت‌ سکه نبوده اند و اخبار سیاسی هم بازار امروز را تحت تاثیر خود قرار داده است، معامله گران معتقدند امروز برای بازار بسیار مهم است، چرا که تکلیف صدور قطعنامه پیشنهادی اروپا به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، در جلسه امروز این شورا در وین مشخص خواهد شد؛ هر چند به دلیل عدم حمایت آمریکا از پیشنهاد تروئیکای اروپا، عدم تصویب قطعنامه نیز متحمل به نظر می‌رسد؛ اما به عقیده فعالان بازار اگر قطعنامه علیه ایران تصویب شود، سیگنال افزایشی به طلا و دلار خواهد داد و همین امر نوسانات قیمت سکه را صعودی خواهد کرد.

از سوی دیگر، به تصور این گروه از معامله گران در صورتی که دلار و درهم مسیر صعود را در پیش بگیرند، تداوم عقب نشینی سکه چندان محتمل نیست و باید منتظر صعود قیمت و از دست رفتن محدوده ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشیم.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها