|
کدخبر: 327145

فوری/ قیمت جدید طلا اعلام شد (۳۱ اردیبهشت)

قیمت جدید هر اونس طلا امروز با ۱.۰۳ درصد رشد به سطح ۲۴۴۰ دلار و ۲ سنت رسید.

اقتصاد فوری/ قیمت جدید طلا اعلام شد (۳۱ اردیبهشت)

قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت، پس از آنکه آرام شدن تورم در آمریکا و احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو، باعث تقویت این بازار شد.همچنین قیمت نقره به بالاترین سطح طی ۱۱ سال گذشته رسیده است. این افزایش قیمت نقره نیز یکی دیگر از نشانه‌های تحرک مثبت در بازار فلزات گرانبها بود.

بطور کلی، کاهش تورم در آمریکا و احتمال سیاست‌های انبساطی‌تر پولی توسط فدرال رزرو، باعث تقویت قیمت طلا و نقره در بازارهای جهانی شده است. این تحولات مثبت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران در این بازارها مفید باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۰۳ درصد افزایش به ۲۴۴۰ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۱.۴۸ درصدی به ۲۴۵۳ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند دلیل اصلی افزایش قیمت طلا ضعف دلار و بالا رفتن امید به کاهش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکاست. کاهش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزتر می‌کند.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در هفته گذشته منتشر شد حاکی از کاهش تورم در این کشور بود. بنابراین تاجران حالا ۶۵ درصد احتمال می‌دهند بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را در ماه سپتامبر پایین بیاورد.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.

جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه منتشر می‌شود و سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات مقامات این بانک در مورد سیاست‌های پولی هستند.

در آن طرف دنیا هم چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلا و اکثر فلزات صنعتی اعلام کرد اقدامات بی سابقه‌ای برای تثبیت بحران بخش مسکن در پیش گرفته که وضع اقتصاد را هم بهبود خواهد داد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۳.۱۵ درصد افزایش به ۳۲ دلار و ۲۴ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۴۸ درصدی ۱۸۰ دلار و ۱۵ سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا

بروزرسانی: دوشنبه 31 اردیبهشت - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 36,008,000
طلای ۲۴ عیار 48,010,000
طلای 18 عیار / 740 35,528,000
طلای دست دوم 35,528,040
آبشده کمتر از کیلو 156,070,000
مثقال طلا 155,930,000
انس طلا 2,444.84

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها