|
کدخبر: 327004

سقوط آزاد دلار در بازار آزاد / وضعیت ارز چطور پیش بینی می شود؟

بر اساس مشاهدات میدانی ایسنا از بازار غیررسمی ارز، نرخ دلار امروز و در ابتدای هفجانی با کاهش نسبت به هفته گذشته آغاز شده و به کانال ۵۷ هزار تومان وارد شده است.

اقتصاد سقوط آزاد دلار در بازار آزاد / وضعیت ارز چطور پیش بینی می شود؟

طبق گزارش، نرخ ارز در بازار غیررسمی در معاملات امروز (شنبه) نسبت به هفته گذشته روند کاهشی را آغاز کرده و به کانال ۵۷ هزار تومان رسیده است.

طبق مشاهدات میدانی از بازار غیر رسمی، تا لحظه تنظیم گزارش دلار با قیمت ۵۸ هزار تومان برای فروش و با نرخ ۵۷ هزار تومان خریداری شد. همچنین یورو در این بازار با مبلغ ۶۳ هزار تومان به فروش رسید و با مبلغ ۶۲ هزار تومان خریداری شد.

دلار امروز در ابتدای هفته و در قیاس با ابتدای هفته گذشته کاهش قیمت ۵۰۰۰ تومانی را شاهد است و طبق گفته بیشتر فروشندگان احتمال تداوم کاهش ارز تا پایان هفته همچنان بالا است.

وضعیت بازار نسبت به هفته گذشته شلوغ‌تر بود که به دلیل مراجعه افراد برای فروش ارز خود به علت تداوم روند کاهشی ارز در هفته های گذشته است.

گفتنی است؛ امروز ارز در بازار رسمی مرکز مبادله ارز و طلای ایران برای اسکناس دلار با مبلغ ۴۴ هزار و ۸۶۰ تومان، برای اسکناس یورو با مبلغ ۴۸ هزار ۷۶۴ تومان و برای اسکناس درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۲۱۷ تومان به فروش رسید.

همچنین حواله دلار با مبلغ ۴۱ هزار و ۸۹۴ تومان، حواله یورو با مبلغ ۴۵ هزار و ۳۲۰ تومان و حواله درهم امارات با نرخ ۱۱ هزار و ۴۰۷ تومان عرضه شد.

دلار با حمایت دولت عقب نشینی کرد

 حسن نوروزی، نماینده مجلس یازدهم با اشاره به تحولات بازار ارز و نوسانات آن گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از شکست در میدان نظامی با حمله موشکی ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین، در میدان اقتصادی نیز همراه با ناکامی در ایجاد تلاطم در بازار ارز از ایران شکست خوردند.

وی افزود: آمریکا و متحدانش در شب حمله موشکی ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تمام توان خود را برای ایجاد انحراف مسیر موشک‌های ایران به کار گرفتند اما نتوانستند مانع از تاثیر حمله موشکی ایران به اسرائیل شوند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: پس از ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی کردند تا با جوسازی در فضای مجازی و قیمت سازی دلار در فضای تلگرامی بازار ارز ایران را دچار تلاطم کنند که موفق نبودند و در حال حاضر شاهد روند کاهشی نرخ ارز در بازار هستیم. 

نوروزی خاطرنشان کرد: آنها فکر می‌کردند که به دنبال تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران  قیمت سازی‌ها و فضاسازی‌ها، بازار ارز را همچون سال‌های گذشته دچار تلاطم خواهد کرد؛ اما خوشبختانه با تدابیر هوشمندانه بانک مرکزی، این امر میسر و محقق نشد.

وی افزود: با همه جوسازی‌ها و فضاسازی‌ها ما دیدیم که اگرچه قیمت ارز پس از حمله موشکی ایران به اسرائیل چند روزی افزایش یافت و به حدود ۷۰ هزار تومان رسید؛ اما امروز با کاهش چشمگیر قیمت‌ها، دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد و آرامش به بازار ارز بازگشته است.

این نماینده خانه ملت گفت: حربه آمریکا و متحدانش در سال‌های گذشته یک حربه اقتصادی بوده که در کنار تحریم‌ها با فضاسازی سعی در ایجاد تلاطم در بازار ارز را داشتند؛ اما یک سالی است که این اهرم فشار برای بازار ارز هم دیگر نتیجه لازم را برای آنها ندارد.

نوروزی افزود: بازار ارز در سایه مدیریت خوب بانک مرکزی به آن درجه از ثبات رسیده که این فضاسازی‌ها نمی‌تواند تلاطم‌های سال‌های گذشته را در بازار ارز ایجاد کند و اگرچه افزایش قیمتی را  شاهد بودیم اما همچون سال‌های گذشته شدید نبوده و پس از چند روز سیر نزولی قیمت در بازار آغاز شد و شاهد تخلیه هیجانات بودیم.

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها