|
کدخبر: 325545

نکاتی که در صورت عدم رعایت گارانتی خودرو را باطل می کنند

در ادامه به شش مورد عجیب‌ترین عواملی که ممکن است باعث ابطال گارانتی خودرو بعد از خرید صفر شود، اشاره می‌کنیم. گارانتی، به عنوان مورد اصلی تضمینی که به مشتریان پس از خرید خودرو ارائه می‌شود، اهمیت دارد. اما در برخی موارد، اقداماتی می‌توانند منجر به لغو گارانتی شوند.

اقتصاد نکاتی که در صورت عدم رعایت گارانتی خودرو را باطل می کنند

در صورت مراجعه به یک نمایندگی فروش خودرو در ایران یا حتی خرید خودرو از شرکت تولیدکننده، شرکت مربوطه مسئولیت گارانتی خودرو را به عهده می‌گیرد تا بخش مهمی از خدمات پس از فروش را انجام دهد. اما یکی از اشتباهاتی که برخی از خریداران دارند، این است که فکر می‌کنند تمامی هزینه‌های مربوط به خودرو پس از خروج از نمایندگی یا کارخانه بر عهده شرکت گارانتی است و آنها باید هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. اما واقعیت این است که این باور اشتباه است و در اکثر موارد، خودروساز امتناع می‌کند تا هزینه های مربوط به خدمات پس از فروش را پوشش دهد.

لازم است بگوییم که تقریباً هرگونه دستکاری در سیستم، فنی و موتوری خودرو و حتی موارد تزئینی می‌تواند گارانتی خودرو شما را باطل کند. برخی از این تغییرات منطقی به نظر می‌رسد و شرکت گارانتی‌کننده حق دارد آن را در پوشش خدمات خود قرار ندهد؛ اما عدم پذیرش برخی موارد مانند استفاده از کفپوش 3بعدی، روکش صندلی و غیره توسط شرکت به دور از منطق است و مشخص نیست چه دلیلی می‌تواند داشته باشد. غیر از 2 مورد گفته شده، ۴ مورد دیگر نیز وجود دارد که گارانتی ماشین شما را باطل می‌کنند. در ادامه با جزئیات خبر همراه تکراتو باشید.

چه مواردی گارانتی خودرو را ابطال می‌کند؟

برخی افراد بر این باورند، خودرویی که گارانتی داشته باشد به این معنی است که تمامی هزینه‌ها و ایرادات فنی آن برعهده شرکت سازنده خواهد بود، در حالی که چنین نبوده و گارانتی خودرو در ایران قوانین و ضوابطی دارد. اما در ادامه به برخی از عجیب‌ترین دلایل ابطال گارانتی خودرو اشاره می‌شود که خریداران خودروی صفر کیلومتر باید نسبت به آن آگاه باشند.

تغییر اندازه رینگ و لاستیک

از مشتریان پس از تحویل خودرو اقدام به افزایش اندازه رینگ یا لاستیک می‌کنند. این موضوع از نظر خودروساز می‌تواند جلوبندی خودرو را تحت فشار قرار دهد و در نتیجه خدمات گارانتی برای بخش جلوبندی خودرو باطل می‌شود.

نصب روکش صندلی

روکش صندلی برای آن دسته از خودروهایی که از ایربگ‌های جانبی بهره می‌برند و یا تنظیم آن‌ها به صورت برقی است، می‌تواند گارانتی صندلی‌های خودرو را از کار بی‌اندازد. چرا که اکثر روکش صندلی‌های موجود در بازار فاقد استاندارد ایربگ هستند و می‌توانند از تنظیم راحت‌تر صندلی خودرو جلوگیری کنند.

کف‌پوش سه‌بعدی

نصب کف‌پوش یا زیرپایی سه بعدی یکی از عجیب‌ترین مواردی است که می‌تواند گارانتی سیستم گیربکس خودروهای دنده دستی را باطل کند. شرکت تولیدکننده بر این باور است، کف‌پوش‌های سه بعدی به دلیل ضخامت بالایی که دارند، مانع از گرفتن کامل پدال کلاچ می‌شوند و همین موضوع می‌تواند باعث خرابی گیربکس شود.

نصب برچسب شیشه دودی

علاوه‌بر اینکه استفاده از برچسب‌های شیشه دودی با درصد بالاتر روی خودرو غیرقانونی است، حتی منجر به ابطال گارانتی نیز می‌شود. شرکت خودروساز اعتقاد دارد تا زمانی که خودرو شامل گارانتی است، استفاده از این برچسب‌ها می‌تواند گارانتی شیشه بالابرها و کلیدهای مربوط به آن را باطل کند.

هرگونه دست‌کاری در بخش فنی خودرو

انجام هرگونه دست‌کاری اعم از نصب قطعات برقی غیراستاندارد، تقویت موتور، دست‌کاری بدنه خودرو و… می‌تواند منجربه ابطال گارانتی شود. اما یکی از عجیب‌ترین قطعاتی که باعث از کار افتادن گارانتی خودرو می‌شود، نصب استرس‌بار است.

نصب استرس‌بار

استرس‌بار به نوعی یک میله فلزی محسوب می‌شود که به کمک آن ثبات و پایداری یک خودرو در هنگام حرکت‌های ناگهانی و سریع در پیچ‌های تند و یا هنگام مانورهای خطرناک از سوی راننده، تا حد زیادی حفظ می‌شود. این قطعه در بسیاری از خودروهای روز دنیا نیز استفاده می‌شود، اما خودروساز داخلی معتقد است که نصب آن باعث آسیب به سیستم تعلیق خودرو خواهد شد.

 

منبع: تکراتو
  • ناشناس ارسالی در

    گارانتی خودرو ایرانی در واقع یک دروغی بی ش نیست شما اگه آشنا باشی خودروی را میبرن دستکاری میکنند میای می‌بری ولی اگه آشنا نباشید. اول که راهت نمیدن بعد هم به کف پوش ماشین ایراد میگرن که اگه انداخته باش ی باعث میشه شتاب ماشین کم بشه این مسخره نیست.فقط یه آدم ****** گذاشتن برای دست ب سر کردن مرم بیچاره

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها