|
کدخبر: 323630

بازار بورس / بورس امروز / پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز ۱۵ فروردین / ریزش بازار ادامه خواهد داشت؟

دیروز برای دومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۵۵۴ میلیارد تومان بود. نمادهای خودرو، خساپا، فملی، شپنا، ثفارس، شستا، ذوب، شتران، وبملت و فولاد بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۱۵ فروردین / ریزش بازار ادامه خواهد داشت؟

در روز سه‌شنبه، شاخص کل بورس به رقم ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید و با ۱۵ هزار و ۷۲۶ واحد سقوط کرد. همچنین، شاخص کل هم‌وزن به ۱۰ هزار و ۳۸۱ واحد پایین آمد و در رقم ۷۵۹ هزار و ۸۲۷ واحد ایستاد. از سوی دیگر، شاخص کل فرابورس به رقم ۲۵ هزار و ۶۳۳ واحد افت کرد و شاخص هم وزن فرابورس نیز با ریزش ۳ هزار و ۴۱۶ واحد به سطح ۱۳۹ هزار و ۶۴۷ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۲۴ درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۷۶ درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سیمان آبیک (سآبیک)، شرکت لیزینگ کارآفرین (ولکار) و شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران (واعتبار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار)، شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه) و شرکت پویا زرکان آق دره (فزر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای لابسا (شرکت آبسال)، ثشاهد (شرکت سرمایه گذاری شاهد) و ونیرو (شرکت سرمایه گذاری نیرو) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان)، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) و شرکت عطرین نخ قم (نطرین) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۵۵ نماد صف خرید داشتند و ۶۰ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۴۱ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۷۶ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۰۷ درصدی به ۱۷۸ میلیارد تومان رسید.

030114

 

پیش بینی بورس امروز

در حالی که شاخص کل بورس تهران در روزهای ابتدایی سال جدید روند صعودی داشت، در دو روز معاملاتی اخیر قرمزپوش شد.

روز شنبه شاخص ریزش اندکی داشت اما ریزش روز سه‌شنبه بیشتر بود.

بنابراین معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات چهارشنبه می‌روند که دیروز بورس تهران وضعیت ریزشی داشت.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، شپنا، وبملت، شستا و فملی ۱۵ هزار و ۷۲۶ واحد معادل  ۰.۷ درصد افت کرد.

دیروز برای دومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۵۵۴ میلیارد تومان بود. نمادهای خودرو، خساپا، فملی، شپنا، ثفارس، شستا، ذوب، شتران، وبملت و فولاد بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

بنابراین فاکتورهای عملکردی بازار نشان از غلبه نیروهای نزولی دارند.

اما دیروز معاملات رونق بیشتری داشت. ارزش معاملات خرد سهام ۲۷ درصد رشد کرد و به ۵ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان بالغ شد.

ناظران معتقدند که ریزش بازار تعدیل کوتاه مدت است و بورس در روزهای آتی رشد خواهد کرد. برخی نیز معتقدند شهادت مستشاران نظامی ایران در سوریه توسط اسرائیل از عوامل خروج سرمایه و ریزش قیمت‌ها بوده است. در مجموع می‌توان گفت با توجه به مازاد عرضه در معاملات دیروز، احتمال ریزش بازار بیش از صعود است.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها