|
کدخبر: 322942

خودروسازی / فروش خودرو / بازار خودرو

حادثه ساز ترین خودرو های داخلی را بشناسید / سایپا در صف اول ایستاد

درباره خودروهای دارای بیشترین تصادفات در کشور، رئیس پلیس راهور فراجا اظهار کرد که "پراید، ساینا و پژو بیشترین تعداد تصادفات را دارند، با این حال نباید از تعداد این وسایل نقلیه غافل شد."

اقتصاد حادثه ساز ترین خودرو های داخلی را بشناسید / سایپا در صف اول ایستاد

سردار سید تیمور حسینی در جلسه خبری صبح امروز در شهرک آزمایش، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و سال نو ۱۴۰۳، اظهار داشت: "این اولین جلسه خبری من به عنوان رئیس پلیس راهور فراجا است و به همین جهت وظیفه می‌دانم تا از تمامی رؤسا و عزیزان در پلیس راهور، از جمله امیر حیدری، سردار غفاری، سردار انصاری، سردار رویانیان، سردار مهری، سردار مومنی، و دوست گرامیم سردار هادیانفر که خدمات بزرگی در حوزه ترافیک به ارمغان آوردند، تشکر کنم."

وی حوزه ترافیک را حوزه‌ای ویژه و منحصربه‌فرد برشمرد و گفت: «ترافیک بر زندگی تک‌تک افراد جامعه اثرگذار است و هیچکس نیست که متأثر از ترافیک نباشد. همچنین لازم است تشکر کنم از تمام نهادها، ارگان‌ها و نهاد‌هایی که به ما کمک کردند.»

حسینی با بیان اینکه تعداد افراد دارای گواهینامه در کشور ۳.۲ درصد افزایش داشته است، گفت: تردد‌های جاده‌ای ما نیز ۵.۱ درصد و تردد‌های شهری۶.۲ افزایش داشته است.

وی گفت: در سال ۱۴۰۲ شمار جانباختگان حوادث رانندگی ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر است که ۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است. عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدیم و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه دلیل وقوع ۶۰ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

حسینی درباره تفکیک جانباختگان نیز گفت:۲۲.۹ درصد فوتی‌ها راننده، ۲۲.۷ درصد موتورسوار، ۲۴ درصد سرنشین و ۱۹.۶ درصد هم عابران پیاده بودند.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا ۲۶ درصد از کل تصادفات نیز به واژگونی منجر شده و ۶۰ درصد از تصادفات هم در حریم ۳۰ کیلومتری شهر‌ها رخ داده است.

وی با بیان اینکه ۵۱ درصد جانباختگان به دلیل شدت جراحات در صحنه تصادف جانباخته‌اند، گفت:شش درصد در حین انتقال و ۴۳ درصد هم در مراکز درمانی فوت شدند. این آمار نشان می‌دهد که ما باید باید دو موضوع را در اولویت قراردهیم، اول کنترل و مدیریت سرعت و دوم تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که حتما باید موزد توجه قرار بگیرد.

حسینی همچنین از صدور ۱۵۷ میلیون جریمه برای انواع تخلفات در سال جاری خبر داد و گفت: میزان جریمه‌ها افزایش ۲۸ درصدی داشته است، اما اگر بخواهیم آن را در مقایسه باتردد‌ها حساب کنیم، تنها دو درصد از تردد‌ها مشمول جریمه شده است.

به گفته وی، ۳۳.۵ درصد از کل تخلفات اعمال شده، معادل حدود ۵۰ میلیون جریمه مربوط به سرعت غیرمجاز بوده است. اگر ما بتوانیم نسبت به مدیریت سرعت اقدام کنیم، آمار جانباختگان ما کاهش پیدا می‌کند.

حسینی بیشترین رقم جریمه را نیز متعلق به وسیله نقلیه‌ای با ۶۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جریمه دانست و گفت: این خودرو توقیف شده است.

رئیس پلیس راهور فراجا همچنین درباره خودرو‌های دارای بیشترین تصادف در کشور نیز گفت: پراید، ساینا و پژو بیشترین فراوانی را در تصادفات دارند که البته نباید از تعداد این وسایل نقلیه غافل شد.

وی افزود: خودرو‌های پراید، ساینا و سمند نیز بیشترین اعمال قانون را در میان خودرو‌های کشور به خود اختصاص داده‌اند.

حسینی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات مطرح شده از سوی یکی از فرماندهان استانی پلیس راهور درباره مصرف تخمه شور نیز گفت: هیچ چیز جای خواب را نمی‌گیرد، لذا موارد گفته شده نمی‌تواند یک موضوع علمی باشد و در همین راستا نیز تاکید داریم که رانندگان حتمن خواب کافی داشته باشند و به ازای هر دو ساعت رانندگی دستکم، ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا درباره نظارت پلیس بر موضوع آلودگی هوا نیز گفت: حدود ۹۰ درصد موتورسیکلت‌ها و ۴۰ درصد خودرو‌ها سواری در سن فرسودگی قرار دارند و موضوع سن فرسودگی خودرو‌ها برعهده پلیس نیست. ما نسبت به کنترل معابنه فنی خودرو‌ها اقدام خواهیم کرد و بیشترین مسئولیت ما هم در همین حوزه است.

وی ادامه داد: بخشی از ناوگان عمومی ما هم دچار فرسودگی است، فقط نباید از مردم انتظار داشته باشیم و برای حل موضوع آلودگی هوا باید یک اراده ملی ایجاد شود.

حسینی گفت: در طول اجرای طرح نوروزی، هیچ خودرویی به دلیل جریمه معوق توقیف نخواهد شد و من این موضوع را به ماموران پلیس راهور ابلاغ کرده‌ام.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها