|
کدخبر: 322909

گیشه نوروز/فیلم/سالن تئاتر

آمار فروش گیشه تئاتر و سینما / فروش این فیلم در اسفند ماه رکورد زد

آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌هایی که در نوبت اجرایی بهمن و اسفند ماه ۱۴۰۲ در سالن‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر برگزار شدند، اعلام شد.

اقتصاد آمار فروش گیشه تئاتر و سینما / فروش این فیلم در اسفند ماه رکورد زد

 با انتشار اطلاعات از سوی روابط عمومی تماشاخانه‌ ایرانشهر، آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌هایی با عناوین «ماه هم مردمی بودیم»، «ژیلت»، «یکی نبود یکی بود» و «از نظر سیاسی بی ضرر» که در بهمن و اسفند ماه سال ۱۴۰۲ در سالن‌های سمندریان و ناظرزاده‌ کرمانی به روی صحنه رفتند، به تفکیک اجراها مشخص شد.

نمایش «ما هم مردمی بودیم» به کارگردانی احسان ملکی که از ۲۹ بهمن ماه در سالن سمندریان با ظرفیت ۱۵۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۵۰ و ۱۸۰ هزار تومان روی صحنه رفت با ۲۴ اجرا تا تاریخ ۲۵ اسفند و با میزبانی از ۱۵۸۹ تماشاگر، فروشی معادل ۲۰۶ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان داشته است.

نمایش «ژیلت» به کارگردانی حسن جودکی که از ۱۸ بهمن در سالن سمندریان با ظرفیت ۱۵۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۷۰ هزار تومان روی صحنه رفت با ۳۲ اجرا تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه توانست با میزبانی از ۲۰۳۸ تماشاگر به فروشی معادل ۲۳۲ میلیون و ۶۷۱ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «یکی نبود یکی بود» به کارگردانی علی کوزه گر که از ۲۰ بهمن در سالن ناظرزاده‌ کرمانی با ظرفیت ۲۱۲ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان روی صحنه رفت با ۳۱ اجرا تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه توانست با میزبانی از ۴۴۹۱ تماشاگر به فروش ۷۷۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «از نظر سیاسی بی ضرر» به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی که از ۱۸ بهمن در سالن ناظرزاده‌ی کرمانی با ظرفیت ۲۱۲ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان اجراهای خود را آغاز کرد؛ با ۳۳ اجرا تا تاریخ ۲۵ اسفند و با میزبانی از ۴۳۳۷ تماشاگر فروشی معادل ۶۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داشته است.

فیلم اکران نوروزی در روزهای ابتدایی نمایش عمومی خود بیش از ۳۰۰ هزار نفر را میزبانی کردند.

به گزارش ایسنا، اکران فیلم‌های نوروزی سینما در روزهای آخر هفته تکمیل‌تر شد و اگرچه هنوز «آسمان غرب» آماده اکران نشده و قرار است طی چند روز آینده به چرخه اکران اضافه شود، ۶ فیلم «نوروز»، «پرویز خان»، ‌ «تمساح خونی»، «بی‌بدن»، «ایلیا جستجوی قهرمان» و «آپاراتچی» روی پرده هستند.  

فیلم «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی که یک هفته زودتر از دیگر فیلم‌ها اکران خود را آغاز کرده، تا پیش از ظهر شنبه، ۲۶ اسفندماه حدود ۲۹۷ هزار و ۳۵۰ بلیت فروخته و با اکران در ۴۳۸ سالن به فروش ۱۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومانی رسیده است.

فیلم دوم پرفروش‌های نوروزی «پرویزخان» به کارگردانی علی ثقفی است که در پنج روز اکران خود میزبان هفت هزار و ۸۰۰ تماشاگر بوده و بیش از ۵۶۰ میلیون تومان هم فروش داشته است.

فیلم «بی‌بدن» ساخته مرتضی علیزاده نیز در سه روزی که از اکرانش می‌گذرد، با هفت هزار تماشاگر ۵۱۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«نوروز» به کارگردانی سهیل موفق با ۲۳۰۰ نفر تماشاگر ۱۴۴ میلیون تومان در سه روز فروش داشته است.

همچنین انیمیشن «ایلیا جستجوی قهرمان» از سید علی موسوی‌نژاد که از ۲۲ اسفندماه روی پرده رفته، با بیش از ۲۶۳۰ تماشاگر به فروش ۱۲۸ میلیون تومانی رسیده و «آپاراتچی» قربانعلی طاهرفر نیز در سه روز ابتدایی اکران خود با ۱۳۰۰ نفر تماشاگر ۸۶ میلیون تومان بلیت فروخته است.

در حال حاضر فیلم‌های دیگری همچون «روشن»، «هاوایی»، «هتل» از اکران ۱۴۰۲ روی پرده سینماها هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها