|
کدخبر: 322820

یارانه نقدی / یارانه معیشتی / واریز یارانه / دهک بندی یارانه

فوری / واریز یارانه شب عید / این دهک ها حساب خود را چک کنند

یارانه مرحله ۱۵۷ بر اساس دهک‌بندی اعلامی به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه قابل برداشت است.

اقتصاد فوری / واریز یارانه شب عید / این دهک ها حساب خود را چک کنند

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۷ برای اسفند ماه ۱۴۰۲ به حساب تمامی سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم در سراسر کشور واریز شده و از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه قابل برداشت است.

در این اطلاعیه آمده است:

پیرو اطلاعیه قبلی در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی از بهمن ماه سال جاری، یارانه مرحله ۱۵۷ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

یارانه-نقدی-دولت

اما سید صولت مرتضوی در جلسه هیئت دولت صبح چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲، در حاشیه جلسه و در حضور خبرنگاران درباره افزایش حقوق سال آینده و تأکید بر "پیشنهاد دولت روی چند درصد است" اظهار نمود: ما هیچ پیشنهاد خاصی نداریم و وظیفه ما اجرای قانون است.

قانون دقیقا فرآیندها را مشخص کرده است. تلاش ما این است که ضریبی که همه ساله نسبت به سبد معیشت دیده و معادل آن ضریب پرداخت می‌شد امسال بتوانیم یه تکانی به آن بدهیم یعنی افزایش پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که سبد معیشتی را چقدر در نظر گرفته‌اید؟ گفت: قرار است انستیتو تغذیه پیشنهادات خود را بیاورد و بعد از آن محاسبه خواهیم کرد.

مرتضوی درباره اجرای طرح کالابرگ الکترونیک هم گفت: خوشبختانه مرحله دوم شروع شده و با استقبال خوبی مواجه بوده است. کالابرگ کار بسیار کارستانی بود و نزدیک به ۱۸ میلیون از ۲۰ میلیون خانوار جامعه هدفمان از این یارانه استفاده کردند و اگر ضریب ۳.۳ که ملاک است به خانوارها بدهیم تقریبا بالغ بر ۵۴ میلیون نفر از جامعه ۶۰ میلیونی هدف از کالابرگ استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این طرح فرآیندها بسیار خوب بوده است و در بالغ بر ۲۲۰ هزار فروشگاه انجام می‌شود و معطلی، صف و کمبود کالا نداریم و مردم هم در مرحله دوم که از ۱۸ اسفند آغاز شده است با یک شیب ملایم در حال استفاده هستند. کسانی که مشمول کالابرگ و یارانه اضافی می‌شوند قطعا بدانند که منابع آن را تامین کرده‌ایم و مشکلی برای اجرای طرح نخواهیم داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این‌که «آیا میزان یارانه در سال آینده افزایش پیدا می‌کند و یا افراد پردرآمد حذف خواهند شد؟ » گفت: الان این بحث کالابرگ الکترونیک را برای ۳ ماه پیش‌بینی کردیم و تا ۱۸ اردیبهشت ادامه دارد و بعد قرار شد مجددا در صحن دولت بحث بشود که ببینیم ادامه پیدا کند یا نه برای افزایش یارانه فعلا تصمیمی گرفته نشده و در جلسات آتی اگر تصمیمی گرفته شد حتما خواهیم گفت.

حذف یارانه نقدی

همچنین رییس ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که افرادی که اعتراضی به یارانه معیشتی خود دارند، می‌توانند به سایت وزارت کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند.

اصلی‌ترین علت قطع یارانه معیشتی، قرار گرفتن فرد در دهک دهم درامدی است. پس اگر بعد از گذشت ۱۰ روز از ثبت اعتراض، افراد همچنان پاسخی مبنی بر خارج شدن آن‌ها از دهک دهم دریافت نکردند، می‌توانند دوباره وارد سایت شده و اطلاعات لازم را برای بررسی مجدد وارد کنند.

منبع: خبر آنلاین
 • علیرضا نعمت اللهی ارسالی در

  هزار مرتبه اعتزاض کردم‌کسی جواب گونیست ک ی مرا جز دهک دهم قرار داده چرا حق زنو بچ های من را نمیدهید تماس بگیرید تا کامل شم ا را روشن کنم

 • احمدرضا نجاتی ارسالی در

  ای بابامن که جزدهک یک هستم اینه وضع و
  اوصای من کل زمستان بیکارخونه ندارم نزدیک عیدکه میشه باسختی تمام سال نوراباب چه هام
  سرمیکنم تااردیبهشت که کم ک م کارهاشروع
  بشه تابتونم تاآبان ما ه یه جورایی کمی بهتراز
  زمستان سرک نم..آخی کمی سبک شدم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها