|
کدخبر: 321947

بازار سرمایه/ پیش بینی بورس/ وضعیت بورس

پیش بینی مهم درباره وضعیت بورس / بازار سرمایه نزولی می ماند؟

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در دو روز ابتدایی هفته جاری با رشد قابل توجهی به بالا، به بیش از ۹۰,۰۰۰ واحد رسید. اما در پایان معاملات روز جاری، با یک افت ۶۹۰۰ واحدی، به پایان رسید.

اقتصاد پیش بینی مهم درباره وضعیت بورس / بازار سرمایه نزولی می ماند؟

در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل با افت ۶۹۰۰ واحدی همراه شد و رقم شاخص به عدد ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار واحد رسید، که به بازار بورس اوراق بهادار بازگشت ایجاد کرد. این رشد در چند روز اخیر بازار، بازار را به ابتدای زمستان سال جاری بازگرداند.

با تضمین اصل پول و تعهد به پرداخت سود سرمایه گذاری کنید

به این معنی که هر چه شاخص در این روز ها رویه مناسب و رخ مثبتی را به خود بگیرد تنها افت های خود را جبران کرده است. با این تفاوت که زمان و تورم را نیز نتوانسته است جبران کند. برای جبران این افت ها شاخص باید در مدت زمان کمتر مسافت بیشتری را به عنوان رشد به خود ببیند.

این در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد که مسئولان آن را قبول ندارند در روزهای اخیر صعودی بوده است. بازار رمز ارز نیز با پرچم داری بیت کوین رقمی بیش از ۶۵ هزار دلار را به خود گرفته است تا کسانی که از بازار سرمایه خارج شده و به این بازار کوچ کرده‌اند احساس رضایت بیشتری را نسبت به این تصمیم خود داشته باشند.

نماد خودرو و مبین نمادهایی بودند که امروز بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل داشتند . ایران خودرو با ارزش معاملاتی ۴۱۰ میلیارد تومانی به تنهایی بار بیشتری از ارزش معاملات امروز را به دوش کشید و با حجمی بیش از ۱.۴ میلیارد برگ سهم ارزش معاملاتی این گروه را به رقم یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان برساند که این رقم در مقایسه با ارزش معاملاتی گروه بانکی که در رتبه برتر ارزش معاملاتی روز جاری قرار گرفته است فاصله خیلی معنا داری را به خود گرفته است.

بانکی‌ها با ارزش معاملاتی در حدود ۳۲۸ میلیارد تومان در جایگاه دوم و فلزات اساسی با ارزش معاملاتی بیش از ۳۲۵ میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفتند.

بانک مرکزی عنوان داشته است که از تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین به ۳۹۳ هزار و ۸۵۰ نفر از متقاضیان توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.

معاون بازار برق ایران با اشاره به اینکه امکان حضور مشترکان قراردادی بالای یک مگاوات در بورس انرژی فراهم شده است، گفت: تا پایان سال جاری میزان فروش برق به مصرف کنندگان بالای یک مگاوات به ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت می‌رسد.

اما در خصوص انتخابات امریکا این طور خبر می رشد که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه، نیکی هیلی موفق شد در واشنگتن دی‌سی بالاتر از ترامپ قرار گیرد.

گاردین نوشت: نیکی هیلی همچنان با مسیر دشواری برای پیروزی حزب جمهوری‌خواه مواجه است زیرا نباید فراموش کرد که در انتخابات مقدماتی پیشین در سایر ایالت‌های آمریکا، دونالد ترامپ چهره پیشتاز بوده و با اختلاف بسیار زیادی پیروز انتخابات شده بود.

 انتخاب نیز این طور نوشته است که رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان این که بر اساس آماری که سازمان نظام پرستاری دارد سالانه بیش از ۲۷۰۰ نفر پرستار مهاجرت می‌کنند که زنگ خطری جدی برای نظام سلامت است، گفت: جامعه پرستاری جزو ارزشمندترین نیرو‌های حوزه سلامت هستند و در همین راستا بسته ماندگاری پرستاران در حال تدوین است و این موضوعی است که برای همه اقشار جامعه باید حائز اهمیت داشته باشد.

بررسی تکنیکالی شاخص گل بورس اوراق بهادار تهران  

ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات امروز روی عدد ۷ هزار و ۴۲۴ همتی ایستاده است و شاخص کل نیز پس از رشد بیش از ۹۰ هزار واحدی آن هم ظرف دو روز کاری امروز افت ۶۹۰۰ واحدی را دید البته که خیلی از فعالان بازار این موضع را طبیعی می‌دانند که پس از رشدهای سنگین یا به طور عکس افت‌های سنگین برگشت‌های کوچکی وجود دارد اما باید دید که روند بازار می‌تواند همچنان ادامه دار باشد یا خیر؟

از منظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همانطور که در روزهای قبل صحبت کردیم در محدوده میانگین‌های ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه خود قرار دارد و برای عبور از این مقاومت ها که خود نشانه ای خوب و کلاسیکی برای تغییر جهت بازار است به انرژی به نام ارزش معاملات بالا نیاز دارد.

البته که بازار با این رشد خود به ابتدای زمستان سال جاری برگشت است و برای برگشت شاخص به عدد ابتدای سال ۱۴۰۲ و همچنین جبران افت های ناشی از تورم و سایر بازار های موازی باید با سرعت بیشتری این موانع را از سر راه بردارد که خیلی ها هنوز به این موضوع امیدوار نیستند و این را از ارزش معاملاتی می تواند دید.

 

 

 

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها