|
کدخبر: 321924

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت دوج کوین

دوج کوین رکورد زد / رشد ۲۰ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت!

کانگ با تاکید بر موقعیت منحصربه‌فرد دوج کوین در بین میم کوین‌ها و مشارکت شخصیت‌های تاثیرگذاری مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین در اکوسیستم این رمزارز، آینده روشنی را برای دوج متصور شده و احتمال عرضه ETF آن را بیش از ۳۰ درصد بیان کرده است.

اقتصاد دوج کوین رکورد زد / رشد ۲۰ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت!

بازار ارزهای دیجیتال امروز شاهد افزایش قابل‌توجه قیمت میم کوین‌ها، به ویژه دوج کوین (DOGE) بود. در همین راستا، اندرو کانگ، موسس Mechanism Capital، با دیدگاه خوش‌بینانه خود نسبت به احتمال راه‌اندازی یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) دوج کوین، هیجان را در میان سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به این میم کوین برانگیخت.

این اظهارنظر کانگ در میان موفقیت‌های صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین و همچنین، احتمال تایید صندوق ETF اسپات اتریوم در ماه می ۲۰۲۴ موجب افزایش گمانه‌زنی‌ها در بازار شده است.

صندوق‌های ETF بیت کوین از زمان عرضه خود تا کنون شاهد جذب سرمایه قابل‌توجهی بوده‌اند و موجب افزایش خوش‌بینی در بین فعالان بازار شده‌اند.

کانگ با تاکید بر موقعیت منحصربه‌فرد دوج کوین در بین میم کوین‌ها و مشارکت شخصیت‌های تاثیرگذاری مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین در اکوسیستم این رمزارز، آینده روشنی را برای دوج متصور شده و احتمال عرضه ETF آن را بیش از ۳۰ درصد بیان کرده است.

پس از اظهارات کانگ، ارز دیجیتال دوج کوین شاهد یک رالی قابل‌توجه بود و قیمت آن بیش از ۲۰ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافت و به ۰.۱۷ دلار رسید. این امر نشان‌دهنده افزایش خوش‌بینی نسبت به احتمال عرضه ETF برای دوج کوین و اشتیاق و اعتماد سرمایه‌گذاران به پایداری آن در بلندمدت است.

حجم معاملات دوج کوین نیز نسبت به دیروز بیش از ۸۳ درصد افزایش داشته و اکنون حدود ۵ میلیارد دلار است. تفکرات و صحبت‌های اندرو کانگ همچنین باعث ایجاد بحث‌های گسترده‌تری در مورد آینده ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و چگونگی ادغام آن‌ها با سیستم‌های مالی سنتی شده است.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (DOGE)، آلت کوینی همتا‌به‌همتا است که در دسامبر ۲۰۱۳، به عنوان شوخی اینترنتی راه‌اندازی شد و با ترویج شخصیت‌های مشهوری مانند ایلان ماسک، در بازار رمزارزها به جایگاه بالایی رسید، اما ماهیت دوج کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوج کوین (Dogecoin، با مخفف DOGE و نماد Ɖ) یک ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی است که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس و از ابتدا فقط با هدف شوخی یا جوک ایجاد شده بود. دوج کوین را اولین میم کوین دنیای کریپتو می‌دانند. این ارز دیجیتال بامزه نام و لوگوی خود را از سگ نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) که یک نژاد ژاپنی و همینطور یک میم اینترنتی است الهام گرفته بود. البته نقش اصلی دوج کوین به‌عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی و پرداخت پاداش بود.

با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.

در دسامبر ۲۰۱۳ (آذر ۹۲)، قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به ۱۰۰۰ دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین می‌گذشت، برنامه‌نویسی به‌نام بیلی مارکوس (Billy markus)،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ متولد شد.

بیلی مارکوس، خالق این ارز دیجیتال که با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto)، نامی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، سیستم پرداختِ آنلاینی دوستانه و خودمانی ایجاد کند.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها