|
کدخبر: 321566

کالا برگ الکترونیک / یارانه نقدی / یارانه معیشتی

یارانه بگیران عیدی خودرا از دولت بگیرند / این ۴ واریزی مهم دولت را از دست ندهید

یارانه یا همان سوبسید به نوعی از کمک از طرف دولت است برای افزایش سطح رفاه حال مردم که به کالا و یا خدماتی ارائه می شود که به مردم داده می شود.

اقتصاد  یارانه بگیران عیدی  خودرا از دولت بگیرند / این ۴ واریزی مهم دولت را از دست ندهید

براساس گزارش های که رسیده است در ماه اسفند از سوی دولت برای دهک های کم درآمد سه واریزی انجام می شود که این خود به نوعی ماه پر رونقی را برای مردم در پیش خواهد داشت.

در ماه اسفند، بین روز‌های ۱۸ تا ۲۰ اسفند، ۲۲۰ هزار تومان اعتبار کالابرگ الکترونیک به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های یک تا هفت جامعه واریز خواهد شد که این یارانه در قالب طرح فجرانه که دولت به یارانه‌بگیران اختصاص داده شده و بر اساس آن مشمولان می‌توانند بر اساس اعتبار کالابرگ خود از میان ۱۱ قلم کالای اساسی خریداری کنند. یارانه دوم یارانه نقدی است که بر اساس زمان‌بندی جدید که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تومانی خانوار دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی سایر خانوار‌های مشمول در سی‌ام هر ماه واریز می‌شود.

طبق وعده‌ها قرار است مرحله دوم واریز سود سهام عدالت برای تمامی صاحبان سهام در روزهای پایانی اسفند انجام شود. واریز سود سهام عدالت طی سال‌های اخیر دو مرحله‌ای شده و اگر قرار باشد روال سال گذشته در پیش گرفته شود، در هفته پایانی سال حساب دارندگان سهام عدالت شارژ خواهد شد. سال گذشته میزان سودی که در مرحله دوم برای دارندگان سهام عدالت واریز شد حدود ۱۷ درصد نسبت به سود مرحله نخست افزایش پیدا کرد که اگر روال سال جاری نیز همین باشد، سود دریافتی مرحله دوم حداقل ۱۰۰ هزار تومان نسبت به سود مرحله نخست بیشتر خواهد بود.سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند‌‌ ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سهامداران عدالت روز ۲۳آذر۱۴۰۲واریز شد و دولت به سهامداران وعده داد که مرحله دوم به زودی پرداخت می‌شود.

اعلام نحوه اعتراض سرپرستان خانوار به تغییر دهک‌بندی یارانه معیشتی

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد سرپرستان خانوار می‌توانند به تغییرات دهک خود اعتراض کنند.

همچنین در ماه اسفند عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان نیز واریز خواهد شد.

همچنین ممکن است دولت به مناسبت نوروز یا ماه مبارک رمضان، یارانه کمک معیشتی برای این ایام در نظر بگیرد. دولت سیزدهم در روز‌های پایانی اسفند ۱۴۰۰ خبر داد که به میلیون‌ها ایرانی هدیه نوروزی می‌دهد. این عیدی ۱۰۰ هزار تومانی، با دستور رئیس‌جمهور به حساب ۱۲ میلیون و ۳۵۸ هزار سرپرست خانوار واریز شد.

منبع: سانا
  • عبدالله ارسالی در

    ۲۵۰۰بخوره توی سرهاشمی وهمه خائنین به ملت وبازنشستگان !! خداوندجوابتون وبزودی مید ه !!

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها